Kolej na Podróż

Połączenie Marsylia – Mediolan od nowego rozkładu jazdy

Ze względu na przebudowę portalu „Świat Podróży Kolejowych” przez ostatni miesiąc zaniedbałem blog. W najbliższym czasie postaram się dodać kilka artykułów.

 
Kilka lat temu duże poruszenie wśród podróżników wywołała likwidacja bezpośrednich pociągów Eurocity z Mediolanu do Nicei. Obecnie pomiędzy tymi miastami nie kursuje żaden bezpośredni pociąg, trzeba się przesiadać w mieście Ventimiglia. Od nowego rozkładu jazdy 2014/2015 zostanie uruchomiony pociąg dzienny kursujący z Mediolanu do Marsylii przez Monte Carlo i Niceę. Połączenie będzie obsługiwała firma Thello, znana z nocnych pociągów pomiędzy Paryżem a Wenecją, które zbierają negatywne recenzje wśród podróżników jeśli chodzi o komfort podróży. Nie wiadomo, jaki tabor będzie kursował na trasie.

 

Firma Thello opublikowała rozkład jazdy pociągu. Wynika z niego, że w kierunku Marsylia – Mediolan najpiękniejsze odcinki pociąg będzie pokonywał po zmroku, natomiast w drugą stronę jest szansa na podziwianie morza w sezonie letnim. Nie ma jeszcze informacji na temat cen biletów. Marsylia od nowego rozkładu jazdy doczeka się prawdopodobnie również bezpośredniego połączenia z Londynem obsługiwanego przez firmę Eurostar.

 

Rozkład jazdy opublikowany przez Thello:
 

Marsylia - Mediolan

%d bloggers like this: