Kolej na Podróż

Nowe połączenia z Republiką Czeską w rozkładzie jazdy 2014/2015

Na stronie kolei niemieckich można wyszukiwać międzynarodowe połączenia kolejowe oraz połączenia regionalne w kilku krajach w czasie obowiązywania rozkładu jazdy 2014/2015. Wśród nowych połączeń są także nowe połączenia z Polski do Czech:

UWAGA!!! INFORMACJE NIEAKTUALNE. Z POWODU BRAKU DOFINANSOWANIA Z MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY ODWOŁANO WIĘKSZOŚĆ POCIĄGÓW PRZEWOZÓW REGIONALNYCH. POCIĄG KRAKÓW – OSTRAWA – KRAKÓW KURSUJE TYLKO DO 31 GRUDNIA 2014R. NA POLSKIM ODCINKU JAKO INTERREGIO. 

 

Kraków Główny – Ostrawa (kursuje do 31 grudnia 2014 r. jako InterREGIO)

 

Krakow Glowny 17:29
Krakow Plaszow 17:34 17:49
Skawina 18:07 18:08
Spytkowice 18:38 18:39
Oswiecim 19:11 19:12
Czechowice-Dziedzice 19:52 19:53
Chybie 20:08 20:09
Zebrzydowice 20:20 20:21
Petrovice u Karvine 20:27 20:28
Detmarovice 20:36 20:37
Bohumin 20:42 20:43
Ostrava hl.n.

 

Ostrawa – Kraków Główny (REGIO)
 

Ostrava hl.n. 06:25
Bohumin 06:32 06:34
Detmarovice 06:40 06:41
Petrovice u Karvine 06:46 06:47
Zebrzydowice 06:53 06:54
Chybie 07:05 07:06
Czechowice-Dziedzice 07:21 07:26
Oswiecim 08:06 08:08
Spytkowice 08:39 08:40
Skawina 09:10 09:11
Krakow Plaszow 09:29 09:42
Krakow Glowny 09:48

Geniusz układający rozkład jazdy tego pociągu nie pomyślał, aby pasażerom zapewnić skomunikowanie z pierwszym i ostatnim pociągiem z Brna do Ostrawy, jak również wracającym z powrotem z Krakowa do Brna.

 

Ciekawą trasą pojedzie (???) pociąg Bogumin – Kędzierzyn Koźle:

 

Bogumin – Kędzierzyn Koźle (REGIO)

 

Bohumin 10:33
Chalupki 10:39 10:40
Olza 10:49 10:50
Wodzislaw Sl. 11:16 11:17
Rybnik(PL) 11:36 11:46
Kedzierzyn Kozle 12:35

 

Kędzierzyn Koźle – Bogumin (REGIO)

 

Kedzierzyn Kozle 15:32
Kuznia Raciborska 15:55 15:56
Rybnik(PL) 16:22 16:33
Wodzislaw Sl. 16:47 16:47
Olza 17:14 17:14
Bohumin 17:32

 

Pojedzie też nowy pociąg z Bogumina do Wrocławia:
 

Bogumin – Wrocław (REGIO)

 

Bohumin 17:52
Olza 18:09 18:09
Wodzislaw Sl. 18:36 18:36
Rybnik(PL) 18:55 19:12
Kedzierzyn Kozle 20:00 20:01
Gogolin 20:25 20:26
Opole Glowne 20:46 20:47
Opole Zachodnie 20:49 20:50
Brzeg 21:14 21:15
Olawa 21:24 21:25
Wroclaw Glowny 21:43

 

Wrocław – Bogumin (REGIO)

 

Wroclaw Glowny 06:23
Olawa 06:40 06:41
Brzeg 06:51 06:52
Opole Zachodnie 07:17 07:18
Opole Glowne 07:21 07:22
Kedzierzyn Kozle 08:04 08:05
Kuznia Raciborska 08:28 08:29
Rybnik(PL) 08:54 09:04
Wodzislaw Sl. 09:17 09:18
Olza 09:44 09:45
Bohumin 10:02

 

Pociąg EIC Sobieski (wprawdzie to połączenie z Austrią, ale przez Republikę Czeską) zostanie wydłużony do Gdyni według następującego rozkładu jazdy:

 

Wiedeń – Gdynia

 

Wien Westbahnhof 07:34
Wien Meidling 07:52 07:56
Wien Hbf 08:02 08:07
Breclav 09:04 09:13
Hodonin 09:24 09:25
Stare Mesto u Uh.Hrad. 09:41 09:42
Otrokovice 09:51 09:53
Prerov 10:07 10:09
Hranice na Morave 10:25 10:26
Ostrava-Svinov 10:50 10:52
Ostrava hl.n. 10:58 11:00
Bohumin 11:06 11:20
Zebrzydowice 11:37 11:44
Pszczyna 12:09 12:11
Tychy 12:22 12:23
Katowice 12:37 12:43
Sosnowiec Glowny 12:52 12:53
Zawiercie 13:15 13:16
Warszawa Zachodnia 15:10
Warszawa Centralna 15:15
Warszawa Wschodnia 15:42 15:44
Ilawa Glowna 17:28 17:29
Malbork 18:04 18:05
Tczew 18:17 18:18
Gdansk Glowny 18:34 18:37
Gdansk Wrzeszcz 18:41 18:42
Gdansk Oliwa 18:46 18:47
Sopot 18:50 18:51
Gdynia Glowna 18:59

 

Gdynia – Wiedeń

 

Gdynia Glowna 09:06
Sopot 09:13 09:14
Gdansk Oliwa 09:18 09:19
Gdansk Wrzeszcz 09:23 09:24
Gdansk Glowny 09:29 09:32
Tczew 09:47 09:48
Malbork 09:59 10:00
Ilawa Glowna 10:35 10:36
Warszawa Wschodnia 12:21 12:23
Warszawa Centralna 12:50
Warszawa Zachodnia 12:55
Zawiercie 14:49 14:50
Sosnowiec Glowny 15:11 15:12
Katowice 15:21 15:27
Tychy 15:42 15:43
Pszczyna 15:55 15:56
Zebrzydowice 16:21 16:22
Bohumin 16:40 16:52
Ostrava hl.n. 16:59 17:01
Ostrava-Svinov 17:07 17:09
Hranice na Morave 17:32 17:33
Prerov 17:49 17:52
Otrokovice 18:07 18:09
Stare Mesto u Uh.Hrad. 18:18 18:19
Hodonin 18:35 18:36
Breclav 18:48 18:56
Wien Hbf 19:52 19:59
Wien Meidling 20:04 20:10
Wien Westbahnhof 20:26
Powróci również pociąg dzienny EC Warszawa – Praga:

 

Warszawa Wschodnia 09:28
Warszawa Centralna 09:45
Warszawa Zachodnia 09:50
Zawiercie 11:46 11:47
Sosnowiec Glowny 12:09 12:10
Katowice 12:19 12:27
Tychy 12:42 12:43
Pszczyna 12:55 12:56
Zebrzydowice 13:22 13:23
Bohumin 13:40 14:04
Ostrava hl.n. 14:10 14:12
Ostrava-Svinov 14:18 14:20
Hranice na Morave 14:45 14:46
Olomouc hl.n. 15:14 15:16
Zabreh na Morave 15:39 15:40
Ceska Trebova 16:01 16:02
Pardubice hl.n. 16:36 16:38
Kolin(CZ) 16:58 16:59
Praha-Liben 17:37 17:37
Praha hl.n. 17:44
Praga – Warszawa

Praha hl.n. 10:19
Praha-Liben 10:25 10:26
Kolin(CZ) 11:01 11:02
Pardubice hl.n. 11:22 11:24
Ceska Trebova 11:58 11:59
Zabreh na Morave 12:20 12:21
Olomouc hl.n. 12:44 12:46
Hranice na Morave 13:14 13:15
Ostrava-Svinov 13:39 13:41
Ostrava hl.n. 13:48 13:50
Bohumin 13:56 14:20
Zebrzydowice 14:38 14:39
Pszczyna 15:09 15:10
Tychy 15:22 15:23
Katowice 15:37 15:43
Sosnowiec Glowny 15:52 15:53
Zawiercie 16:15 16:16
Warszawa Zachodnia 18:10
Warszawa Centralna 18:15
Warszawa Wschodnia 18:27

 

W połączeniach z Wrocławia zmiany są kosmetyczne.

%d bloggers like this: