Kolej na Podróż

Bilet Podróżnika i Bilet Weekendowy w długi listopadowy weekend

Wczoraj informowałem o wydłużeniu ważności „Biletu Turystycznego” przez Przewozy Regionalne w długi listopadowy weekend. Napisałem również, iż PKP Intercity zapowiedziało, iż nie wydłuży ważności swoich biletów. Dziś PKP Intercity poinformowało na swoim profilu, że jednak wydłuży czas obowiązywania swoich ofert na cały długi weekend.

 

Dzięki tej decyzji posiadacze „Biletu Podróżnika” i „Biletu Weekendowego” będą mogli podróżować pociągami od godziny 19:00 w piątek 7 listopada 2014 roku do godziny 06:00 w środę 12 listopada 2014 roku.
 

To świetna wiadomość. 4 całe dni + 5 godzin w piątek i 6 godzin w środę. Przez ten czas można odbyć podróż dookoła Polski, najlepiej jeżeli wykupimy np. „Bilet Podróżnika” firmy PKP Intercity i „Bilet Turystyczny” przewoźnika Przewozy Regionalne.
 
Bilet Podróżnika umożliwia nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK) w wagonach z miejscami do siedzenia.
 

Cena Biletu Podróżnika wynosi:
– w klasie 2 – 74 zł,
– w klasie 1 – 104 zł.
Bilet Weekendowy umożliwia nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami Express InterCity (EIC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK) Bilet na przejazdy w klasie 2 kosztuje 154 zł, a w klasie 1 – 247 zł.
 
Moim zdaniem warto wykupić Bilet Weekendowy, bowiem w czasie długiego weekendu będzie trudno o noclegi, a w przypadku Biletu Podróżnika przejście do kuszetki lub wagonu sypialnego jest niemożliwe. Cena jest bardzo atrakcyjna jak za tak długą podróż. Nie ma sensu oszczędzać na siłę i spać na dworcach lub w wagonach z miejscami do siedzenia. Lepiej dopłacić. W dzień również lepiej podróżować pociągami EIC. Do tego Bilet Turystyczny i za 195 złotych mamy piękną podróż.

 

PKP Intercity

%d bloggers like this: