Kolej na Podróż

Bilet Weekendowy MAX

Bilet Weekendowy MAX to interesująca propozycja dla osób chcących komfortowo podróżować pociągami PKP Intercity od piątku od godziny 19:00 do poniedziałku do godziny 06:00 (w wybrane długie weekendy ważność biletu jest przedłużana).

Bilet działa na tej samej zasadzie co Bilet Weekendowy, czyli można podróżować pociągami PKP Intercity  dowolnej relacji na dowolnym odcinku w okresie ważności biletu. Jednak w przeciwieństwie do Biletu Weekendowego posiadacze Biletu Weekendowego MAX mogą podróżować nie tylko pociągami TLK i IC, ale również EIC oraz EIP, przy czym podróż pociągiem EIP będzie się każdorazowo wiązała z dopłatą w wysokości 10 zł.

Bilet Weekendowy MAX na przejazdy w drugiej klasie kosztuje 154 zł, na przejazdy w pierwszej klasie 247 złotych, nie jest to więc tania oferta.

Jest to bilet imienny, cena jest zryczałtowana, czyli nie obowiązują dodatkowe ulgi i upusty.

Dla kogo:
– dla osób chcących spędzić weekend w komfortowych pociągach, bez tłoku.

Bilet Weekendowy MAX ma też inną zaletę – w niedzielę pociągi są zwykle bardzo zatłoczone, więc posiadacz może wybrać podróż pociągiem EIP z całkowitą rezerwacją miejsc, ma wtedy zagwarantowane miejsce do siedzenia.

Bilet Weekendowy MAX to bardzo dobra propozycja, szczególnie na długie weekendy.

AKTUALIZACJA: Bilet Weekendowy MAX NIE obowiązuje w wagonach sypialnych. Od 28 kwietnia 2016 roku wycofano z oferty usługę „Tania Kuszetka”, w związku z czym bilet obowiązuje tylko w wagonach z miejscami do siedzenia.

%d bloggers like this: