Kolej na Podróż

Bilet Turystyczny w wersji mini

Bilet Turystyczny Przewozów Regionalnych cieszy się od lat dużą popularnością. Kosztuje 45 złotych w wersji na pociągi REGIO i 79 złotych z możliwością podróżowania pociągami InterREGIO i InterREGIO Busami. Podróżni ponadto mogą podróżować pociągami uruchamianymi przez Koleje Śląskie, Arrivę RP, Koleje Wielkopolskie i Koleje Dolnośląskie, a także, jak informuje na swoich stronach Łódzka Kolej Aglomeracyjna (Przewozy Regionalne o tym nie wspominają), pociągami Łódź – Sieradz obsługiwanymi przez nowego przewoźnika.

 

Od 28 czerwca Przewozy Regionalne wprowadziły tzw. mini bilet, który jest ważny tylko w pociągach Przewozów Regionalnych, w zamian za nieco niższą cenę. Dostępny jest w dwóch wersjach:
39,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO
69,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.

 

Warunki obowiązywania oferty nie zmieniły się.  Bilet Turystyczny w obu wersjach uprawnia bowiem do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek.

 

Wersję mini wprowadzono także w przypadku REGIOKarnetu. MiniREGIOKarnet kosztuje według wersji:

– w cenie 65,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO;

– w cenie 114,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.

Ceny podstawowej wersji nie zmieniły się:

– w cenie 75,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW;

– w cenie 129,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW.

%d bloggers like this: