Kolej na Podróż

Czechy – podróżuj tanio 8, 16 i 22 listopada po całym kraju

Koleje czeskie, wspólnie z siecią sklepów „Lidl”, po raz kolejny przygotowały promocję umożliwiającą kupno sieciowych biletów jednodniowych („Celodenní jízdenka”) za bardzo korzystną cenę. Od 28 października do 16 listopada 2014 roku w sklepach sieci „Lidl” na terytorium Republiki Czeskiej bilety kosztujące normalnie 550 koron czeskich (ok. 83 zł) będzie można kupić za 199 koron czeskich (ok. 30 zł). W praktyce wygląda to tak, że w „Lidlu” kupujemy voucher (coś jak zdrapka), który zamieniamy na bilet przez internet na specjalnej stronie, wpisując 12-cyfrowy numer widoczny po zdrapaniu odpowiedniego pola. Jak informuje „Lidl”, wymiana vouchera na bilet będzie możliwa również w kasach kolei czeskich.

 

Warunki oferty są takie same, jak w przypadku biletu „Celodenní jízdenka”, czyli możemy podróżować bez ograniczeń pociągami przewoźnika „České dráhy” wszystkich kategorii w drugiej klasie, jedynie w pociągach Supercity (Pendolino) musimy dokupić obowiązkową rezerwację miejsca.

 

Bilety teoretycznie można kupić we wszystkich sklepach sieci „Lidl” w Republice Czeskiej, jednak należy liczyć się z tym, iż na jeden sklep mogą przypaść tylko 2-3 bilety, a chętnych będzie sporo. Liczba tych biletów, popularnie nazywanych „Lidlenka”, jest ograniczona.

 

Przykład zastosowania:

 

Z Warszawy dojeżdżamy w piątek 7 listopada pociągiem nocnym „Chopin” do granicy z „Biletem Podróżnika”. Granicę przekraczamy już w sobotę – 8 listopada, a więc możemy odbywać podróż na podstawie opisywanego promocyjnego biletu sieciowego. Jedziemy prosto do Pragi lub nocujemy na dworcu Ostrava-Svinov (inne odradzam), aby zwiedzać okolice od rana. Później przed północą powrót do stacji Ostrava-Svinov, kupno biletu Ostrava-Svinov – Zebrzydowice (Gr.) na pociąg nocny do Warszawy lub Krakowa i powrót na podstawie „Biletu Podróżnika”.

 

Większość podróżników z Polski wybierze jako cel Pragę, ale w ciągu jednego dnia można zwiedzić więcej miast. Polecam Ołomuniec i Brno, ewentualnie Pardubice. Bardziej ambitni mogą pojechać na południe do Czeskich Budziejowic, ewentualnie Czeskiego Krumlova lub zrobić „kółeczko” z Pragi do Chebu, potem przez Uście nad Łabą z powrotem do Pragi. Możliwości jest sporo, zależy kto co lubi.

 

Pamiętajcie, że bilety te nie są honorowane w pociągach przewoźników Regiojet i Leo Express.

České dráhy

%d bloggers like this: