Kolej na Podróż

Tiger Express – połączenie Kraków – Koszyce

15 maja 2015 roku przewoźnik busowy Tiger Express uruchomił połączenie bezpośrednie Kraków – Koszyce przez Rużomberok i Poprad.  Codziennie kursują dwie pary busów, zatrzymujące się po drodze w kilku popularnych słowackich miastach, między innymi w Popradzie i w Preszowie.  Duży plus za przystanek przy Tatralandii.

Jak zapewnia przewoźnik, w cenie biletu jest kawa, woda oraz drobne słodycze, a przekąski można kupić za dopłatą.

Połączenia obsługiwane są przez klimatyzowane busy wyposażone w gniazdka i z bezpłatnym dostępem do wi-fi.  Ceny biletów na trasie zaczynają się od 39 złotych.

Bilety można kupić na stronie https://e-tigerexpress.eu/ lub w punktach sprzedaży firmy Tiger Express w Krakowie i Katowicach.

Pisząc informację wyszukałem ceny na połączenia w najbliższych dniach. Na niektórych połączeniach nie było już dostępnych biletów, na innych widniała cena promocyjna 78 złotych, a więc dużo drożej niż 39 złotych dla grosikowych turystów.

Połączenie to ruch w dobrą stronę, jednak ma jedną wadę – to bus bez toalety, co dla wielu osób będzie znacznym utrudnieniem. Dziwny jest również czas przyjazdu jednego z połączeń do Koszyc – 02:50. Dworzec autobusowy jest wtedy zamknięty, nie ryzykowałbym również noclegu na dworcu kolejowym (po remoncie może być lepiej).  Przejazd w jedną stronę trwa około sześciu godzin – to dobry czas.  Gdyby połączenie było obsługiwane przez autokary z toaletą, zdecydowałbym się bez namysłu. Mimo to uważam, że Tiger Express ma na tej trasie szansę. Nie wróżyłem tej firmie powodzenia przy połączeniach pomiędzy Czechami a Polską, a jednak dobrze sobie radzą.

Tiger Express Kraków - Koszyce

Tiger Express – rozkład jazdy Kraków – Koszyce od 15 maja 2015

Tiger Express

Jeden z busów firmy Tiger Express (źródło: materiały prasowe)

%d bloggers like this: