Kolej na Podróż

Wygraj weekend w Wilnie – edycja 2

Biuro Promocji Turystyki Litwy w Polsce zorganizowało drugą edycję konkursu wiedzy o Litwie. Pierwsza edycja wzbudziła ogromne kontrowersje – internauci zarzucali organizatorom, że wygrały fikcyjne osoby, a część ze zwycięzców w ogóle nie uczestniczyła w konkursie. Poziom relacji zwycięzcy głównej nagrody wywoływał raczej salwy śmiechu. Po kompromitacji organizatorzy wprowadzili kilka poprawek – nie trzeba już publikować autorskiego zdjęcia konkursowego z Litwy, może być cudze zdjęcie, np. z Google Maps lub zbiorów Creative Commons, co daje szansę na uczestnictwo w konkursie osobom chcącym po raz pierwszy pojechać na Litwę.

Konkurs trwa od 26 maja do 20 czerwca 2015. Nagroda główna to weekendowy pobyt dla dwóch osób w czterogwiazdkowym w Wilnie z przelotem z Warszawy do Wilna. 10 dodatkowych nagród to vouchery do jednej z restauracji w centrum Wilna.

Więcej informacji na profilu https://www.facebook.com/pages/Litwa-serdecznie-zaprasza/172514602926220?fref=ts

PYTANIA KONKURSOWE:
1. Podaj imię pierwszego i jedynego króla Litwy.
2. Jak sie nazywa najdłuższa rzeka Litwy?
3. Podaj nazwiska przynajmniej 2 polskich poetów związanych z Wilnem.
4. Kto był założycielem Uniwersytetu Wileńskiego?
5. Podaj nazwy przynajmniej dwóch parków narodowych na Litwie.
6. W jakiej miejscowości znajduje sie delfinarium?
7. Gdzie znajduje sie największy skansen litewski?
8. Od kiedy Litwa jest w strefie euro?
9. Jakie sa barwy flagi Litwy?
10. Czy Wilno znajduje się wsród 3 stolic europejskich, nad którymi wolno latać balonem?

Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Biuro Promocji Turystyki Litwy w Polsce
2. Konkurs trwa od 26 maja do 20 czerwca 2015. W tym okresie należy wysłać na adres lithuania.poland@aviareps.com prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe, a także opublikować na stronie „Litwa serdecznie zaprasza” na Facebooku zdjęcie ciekawego miejsca na Litwie wraz z nazwa tego miejsca (zdjecie nie musi byc wlasnego autorstwa).
3. Zwycięzcę wyłoni Biuro Promocji Turystyki Litwy w Polsce spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a ponadto polubią strone „Litwa serdecznie zaprasza” na Facebooku
4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na polskiej wersji oficjalnego portalu turystycznego Litwy https://www.lithuania.travel/ oraz na stronie „Litwa serdecznie zaprasza” na Facebooku w dniu 21 czerwca.
5. Główną nagrodą w konkursie jest weekendowy pobyt dla dwóch osób w czterogwiazdkowym w Wilnie z przelotem z Warszawy do Wilna. Ponadto wsród uczestników konkursu rozlosowanych zostanie 10 nagród voucherów do restauracji Mendininkai w Wilnie o wartości 300 litów każda.
6. Zwycięzca konkursu jest zobowiązany do samodzielnego zapłacenia wszystkich należnych podatków.
7. Zwycięzca konkursu jest zobowiązany do publikowania zdjęć oraz pisemnych relacji z wyjazdu na oficjalnym polskojęzycznym profilu turystycznym Litwy w portalu Facebook na stronie „Litwa serdecznie zaprasza”. Minimalna liczba opublikowanych zdjęć z wyjazdu to pięć, w tym jedno z hotelu, minimalna ilość wpisów – także pięć. Wykonane zdjęcia i wpisy zwycięzca zamieszcza nieodpłatnie.
8. Nadesłanie odpowiedzi na podany adres e-mail oznacza akceptację regulaminu konkursu.

Lithuanian Tourism Office in Poland
C/o Aviareps Sp. z o.o.
Sienna 72/3
00-833 Warsaw
Poland

%d bloggers like this: