Kolej na Podróż

Czeska Arriva uruchamia nowe pociągi

Czeska Arriva po raz kolejny wchodzi do gry na czeskim rynku pasażerskich przewozów kolejowych. Tym razem oprócz przewozów lokalnych uruchomi weekendowy pociąg międzynarodowy.

Od 29 lutego 2016 roku pociągi ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA rozpoczną regularne kursowanie na trasie Praga – Benešov przez Čerčany i Senohraby.  W dni robocze będzie kursować siedem par pociągów, jak zachwala przewoźnik, czas przejazdu będzie o 9 minut krótszy niż w przypadku pociągów państwowego przewoźnika. Przejazd pomiędzy stacją początkową a końcową bez żadnej zniżki kosztuje 50 CZK, osoby kupujące bilet przez internet mogą liczyć na zniżkę w wysokości 5 CZK.

Polskich czytelników bardziej może zainteresować uruchomienie pociągu międzynarodowego Praga – Ołomuniec – Trenczyn. Pociąg do Trenczyna po raz pierwszy wyjedzie w trasę 5 marca 2016 roku. Pociąg ekspresowy wyjedzie z Pragi w każdą sobotę o 08:42, do Trenczyna dojedzie o 13:49. W drogę powrotną wyruszy z Trenczyna w każdą niedzielę o 14:19, do Pragi dojedzie o 19:24.  Odległość pomiędzy miastami to 407 kilometrów, pociąg pokona trasę w 4 godziny i 2 lub 5 minut. Pociąg po drodze zatrzymuje się między innymi w Ołomuńcu i Przerowie.

Bilet Praga – Trenczyn bez zniżek kosztuje 350 CZK (ok. 56 zł), studenci z ważną kartą ISIC zapłacą 315 CZK (ok. 51 zł). Połączenia będą obsługiwane przez zmodernizowany spalinowy zespół trakcyjny 845.001/945.001. W pociągach wydzielono strefy ciszy, zamontowano dystrybutory z wodą, u stewardów dostępne będą przekąski oraz piwa z lokalnych browarów (piwa tylko na trasie międzynarodowej). Przy wybranych siedzeniach można skorzystać z gniazdek 230 V lub gniazdek USB.

Bilety można rezerwować na stronie https://www.arriva-vlaky.cz

Czeska Arriva swego czasu obsługiwała pociągi Praha Masarykovo nadrazi – Kralupy nad Vltavou.

Źródło informacji i zdjęć: materiały prasowe ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA.

Arriva CZ

Pociąg czeskiej Arrivy

Arriva CZ

Pociąg czeskiej Arrivy w środku

%d bloggers like this: