Kolej na Podróż

Pociąg Leo Express Kraków – Praga – rozkład

Leo Express opublikował rozkład jazdy pociągu Kraków – Praga – Kraków, który wkrótce ma uruchomić przewoźnik. Po latach pustych obietnic być może wreszcie zbawca polskiej kolei, jak go okrzyknęli miłośnicy kolei i czechofile, wjedzie na polskei tory.

Zobacz również:
Jak wyglądają pociągi Leo Express
Autobus Leo Express – wrażenia

Pociąg rozpocznie kursowanie w czerwcu lub w lipcu i z początku będzie to połączenie weekendowe. Pociąg Kraków – Praga pojedzie w poniedziałki i soboty, natomiast z Pragi do Krakowa w piątki i niedziele.

Leo Express

Pociąg Leo Express Kraków – Praga – rozkład jazdy

Pociąg będzie zatrzymywał się na licznych stacjach i pojedzie z Katowic do Krakowa przez Zator i Skawinę. Najciekawszy jest jednak fakt, że pociąg Leo Express zatrzyma się w Oświęcimiu, ale nie na stacji Oświęcim, tylko na stacji Dwory, zaniedbanej stacji położonej w nieciekawej okolicy, daleko od centrum miasta. Spowodowane jest to faktem, że pociągi jadące z Katowic do Krakowa przez Mysłowice i dalej Skawinę przed Oświęcimiem wjeżdżają na łącznicę pozwalającą ominąć stację Oświęcim, gdzie lokomotywa musiałaby zmieniać czoło, dzięki czemu oszczędzają około 20 minut lub więcej. Jednak trudno mi sobie wyobrazić turystę wysiadającego lub wsiadającego na stacji Dwory – to będzie szok kulturowy. Jedyne pocieszenie, że są tam krzaki, gdzie można załatwić potrzebę fizjologiczną. Oświęcim powinien podjąć jak najszybciej starania o wybudowanie przystanku kolejowego Oświęcim-Centrum, ale mówi się o tym od lat, a konkretnych działań brak.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Dwory

Stacja kolejowa Dwory w Oświęcimiu. Wkrótce stacja międzynarodowa.

%d bloggers like this: