Kolej na Podróż

Pociąg Muszyna – Poprad – informacje (aktual. 12. 2019)

Połączeń kolejowych pomiędzy Polską a Słowacją jest jak na lekarstwo. Jedynie w wakacje uruchamiane są bezpośrednie weekendowe pociągi na Słowację. W 2019 roku oprócz pociągu Rzeszów – Medzilaborce będzie kursować pociąg Poprad – Muszyna przez Plaveč.

Zmiana w okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2019/2020:

  • W okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2019/2020 pociąg kursuje w soboty i niedziele w okresie od 28 grudnia do 2019 roku do 1 marca 2020 roku oraz od 5 czerwca do 27 września 2020 roku.

Zobacz również:

Kolej na Słowacji – przewodnik dla pasażerów
Koleje wąskotorowe na Słowacji

Pociąg nie będzie kursował codziennie. Koleje słowackie będą uruchamiać pociąg Poprad – Muszyna w okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2019/2020 pociąg kursuje w soboty i niedziele w okresie od 28 grudnia do 2019 roku do 1 marca 2020 roku oraz od 5 czerwca do 27 września 2020 roku.   Podczas aktualizacji artykułu pociąg nie widniał w wyszukiwarkach połączeń, dlatego przed podróżą należy próbować sprawdzić rozkład w najpopularniejszych wyszukiwarkach.

Ceny biletów na pociąg Poprad – Muszyna

Muszyna – Plawiec – 2 euro
Muszyna – Stara Lubowla – 3 euro
Muszyna – Podoliniec – 4 euro
Muszyna – Biała Spiska – 4 euro
Muszyna – Poprad – 5 euro

– dzieciom do ukończenia 16 roku życia przysługuje 50% zniżki.
– bilet dla psa kosztuje 50% ceny biletu dla osoby dorosłej.
– bilet na przewóz roweru kosztuje 1,50 euro.

Pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach:Plaveč (Pławiec), Stará Ľubovňa (Lubowla), Podolínec (Podoliniec), Spišská Belá zastávka (Biała Spiska), Kežmarok (Kieżmark), a bieg zakończy na stacji Poprad-Tatry, gdzie będzie możliwość przesiadki na Tatrzańskie Koleje Elektryczne i pociągi pospieszne w stronę Koszyc, Żyliny i dalej do Bratysławy.

Rozkład jazdy pociągu ułożony jest raczej pod Słowaków, którzy będą chcieli pojechać na jednodniową wycieczkę do Polski.

Połączenie będzie prawdopodobnie obsługiwane przez spalinowe zespoły trakcyjne kolei słowackich. Pojazdy kursujące na co dzień na trasie Poprad – Kieżmark są klimatyzowane, wyposażone w toaletę z obiegiem zamkniętym oraz miejsca do przewozu rowerów. Nie są jednak zbyt wygodne.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne po drodze, to 2,5 kilometra od stacji Stará Ľubovňa wznosi się zamek, na terenie którego utworzono również skansen. Miasto Kieżmark może się pochwalić niewielkim, ładnym centrum.

ZSSK 840

Pociąg serii 840 kursujący również jako pociąg Poprad – Muszyna

ZSSK 840 wnętrze

Wnętrze pociągu serii 840, kursującego też jako pociąg Poprad – Muszyna

%d bloggers like this: