Kolej na Podróż

Linia kolejowa Ostrów Wielkopolski – Kępno – co zobaczyć (pociąg + rower)

Linia kolejowa Ostrów Wielkopolski – Kępno położona jest na obszarze województwa wielkopolskiego. Na trasie kursują pociągi osobowe Polregio i Kolei Wielkopolskich oraz pociągi pospieszne PKP Intercity. Pod względem krajobrazowym linia nie wyróżnia się niczym szczególnym. Linia wyremontowana, prędkość szlakowa bardzo dobra. Nazwy stacji po drodze wielu osobom pewnie nic nie mówią, ale niektóre z miejscowości, choć zaniedbane, są warte odwiedzenia.

Powiązane artykuły:

Pociągiem po Wielkopolsce – podstawowy przewodnik po zabytkach i atrakcjach położonych wzdłuż linii kolejowych województwa wielkopolskiego.

Linia kolejowa Ostrów Wielkopolski – Kępno – stacje:

Ostrów Wielkopolski – ważny węzeł kolejowy i średniej wielkości miasto. Miasto o dużym potencjale turystycznym, jednak zaniedbane. W drodze z dworca do rynku wyróżnia się budynek Poczty Polskiej. W okolicach rynku interesujące zabytki sakralne – kościół NMP Królowej Polski i konkatedra pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na obrzeżach miasta zbiornik Piaski-Szczygliczka – popularne miejsce wypoczynku mieszkańców miasta i okolic w lecie.

Ostrów Wielkopolski – podstawowy przewodnik (wrażenia z miasta)
Linia kolejowa Wrocław – Ostrów Wielkopolski – co zwiedzić i zobaczyć (pociąg + rower)

Janków Przygodzki – brak atrakcji turystycznych w pobliżu stacji.

Przygodzice – przystanek kolejowy położony dwa kilometry na północ od wsi o tej samej nazwie. W pobliżu przystanku jezioro, nad którym wybudowano hotel, restaurację i rodzinny park rozrywki.

Antonin – w pobliżu przystanku kolejowego pałac myśliwski zaadaptowany na obiekt noclegowy, kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz plaża sezonowa nad jeziorem Szperek. 8 kilometrów na wschód od stacji miasteczko Mikstat – można zobaczyć ryneczek i kościół pw. św. Trójcy. 6,5 kilometra na zachód od stacji trzy kościoły we wsi Czarnylas – dwa rzymskokatolickie i ewangelicki.

Ostrzeszów – nieduże miasteczko. Z dworca kolejowego do centrum idzie się około 5 minut. Warto zobaczyć rynek z ratuszem, w którym mieści się Muzeum Regionalne, drewniany kościół pw. św. Mikołaja, kościół pw. Najświętszej Maryi Panny.

Atrakcje w okolicy:

5 kilometrów na południowy zachód od stacji szachulcowy kościół pw. św. Wawrzyńca w Olszynie.
8 kilometrów na południowy zachód od stacji drewniany kościół w Parzynowie.
16 kilometrów na wschód od stacji dawna stacja kolejowa i zakończenie nieczynnej linii kolejowej w Grabowie nad Prosną (dawniej biegła do wsi Namysłaki).

Domanin – w położonym 3 kilometry na wschód od stacji Mikorzynie znajduje się Sanktuarium św. Idziego.

Kępno – węzeł kolejowy, jeden z dwóch dwupoziomowych dworców kolejowych w Polsce. Zabytkowy budynek dworca. Z dworca do centrum miasteczka należy pokonać około 1,5 km. W centrum Kępna zobaczymy między innymi rynek, Muzeum Ziemi Kępińskiej, kościół pw. św. Marcina i zabytkowy budynek Poczty Polskiej.

%d bloggers like this: