Kolej na Podróż

Pociągi do Łeby – wakacje 2021

Łeba to popularna miejscowość wypoczynkowa w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim. Łeba posiada stację kolejową, ale pociągi do Łeby kursują tylko w sezonie wakacyjnym. Później ruch zamiera, choć w przyszłości może się to zmienić.

W wakacje 2021 do Łeby dojadą pociągi Polregio i PKP Intercity. Jeśli chodzi o Polregio, to będą to połączenia Lębork – Łeba oraz jedna para pociągów Gdynia – Łeba, przy czym z Gdyni można również dojechać z przesiadką w Lęborku. Połączenia będą obsługiwane spalinowymi zespołami trakcyjnymi, popularnie zwanymi szynobusami.

Informacja techniczna

Zapraszam również do śledzenia fanpage'a na Facebooku, gdzie będę zamieszczał krótkie prezentacje interesujących, mniej znanych miejsc w Polsce i nie tylko jako inspirację oraz najważniejsze informacje o nowych połączeniach kolejowych i promocjach.

Ważne strony internetowe

bilet.intercity.pl – na stronie zakupicie bilety na dalekobieżne pociągi do Władysławowa obsługiwane przez PKP Intercity.
bilety.polregio.pl – na stronie zakupicie bilety na pociągi do Władysławowa obsługiwane przez Polregio.

W trakcie opracowywania materiału ceny biletów na pociągi do Łeby Polregio bez ulg i zniżek wynosiły:

Pociąg Lębork – Łeba  9,80 zł
Pociąg Gdynia – Łeba 19 zł

Pociągi do Łeby  – wakacje 2021 (PKP Intercity)

W wakacje do Łeby będzie można dojechać również pociągami dalekobieżnymi obsługiwanymi przez PKP Intercity. Najczęściej będą to wagony bezpośrednie do Łeby dołączane do innych pociągów wakacyjnych. W rozkładzie jazdy przewidziane są następujące pociągi do Łeby (podaję tylko najważniejsze stacje pośrednie):

Pociąg TLK Korsarz

Pociąg Kraków – Łeba przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Pabianice, Inowrocław Bydgoszcz, Tczew, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Wejherowo, Lębork (pociąg nocny)

Pociąg zapewnia dogodny dojazd do Łeby mieszkańcom województw małopolskiego i łódzkiego.

Zestawienie pociągu TLK Korsarz z Krakowa na portalu vagonweb.cz 

Pociąg TLK Wydmy

Pociąg Bogumin – Łeba przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Tychy, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Zawiercie, Częstochowę, Inowrocław, Toruń, Iławę, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Wejherowo i Lębork (pociąg nocny)

Pociąg zapewnia dogodny dojazd do Łeby mieszkańcom województwa śląskiego, ewentualnie małopolskiego (do Katowic łatwo dojechać mieszkańcom np. Oświęcimia i Olkusza).

Zestawienie pociągu TLK Wydmy z Bogumina na vagonweb.cz

Pociąg TLK Delfin

Pociąg Warszawa – Łeba przez Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Mławę, Działdowo, Iławę, Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Wejherowo i Lębork (pociąg dzienny)

Pociąg wyjeżdża z Warszawy o 7:24, więc przeznaczony jest raczej dla mieszkańców Warszawy i województwa mazowieckiego z dogodnymi połączeniami do Warszawy, jak również z osób ze stacji, na których zatrzymuje się pociąg. W drodze powrotnej pociąg TLK Delfin przyjeżdża do Warszawy po 22:00.

Zestawienie pociągu TLK Delfin z Warszawy na portalu vagonweb.cz

Pociąg TLK Sarbsko i TLK Gardno

Pociągi o nazwach TLK Sarbsko według rozkładu jazdy kursują tylko z Lęborka do Łeby jako podsył. Pociąg TLK Gardno może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które przyjadą do Lęborka pociągiem EIP z Krakowa, ewentualnie pociągiem TLK z Olsztyna, o ile nie będzie miał opóźnienia.

Zestawienie pociągu TLK Sarbsko z Lęborka na portalu vagonweb.cz

Jeśli artykuł okazał się przydatny, możesz postawić mi wirtualną kawę. Zbieram na podróż pociągiem po Polsce w celu zdobycia autorskich materiałów i opracowania jeszcze lepszych artykułów w przyszłym roku. 

%d bloggers like this: