Kolej na Podróż

Pociągiem za granicę – pociągiem z Polski do innych krajów

Wiele osób trafia na stronę szukając informacji na temat dojazdu pociągiem z Polski do innych krajów. Dojazd często jest skomplikowany i trudny do opisania w skrócie – trzeba przesiadać się kilka razy, mamy do wyboru kilka lub nawet kilkanaście tras, a czasami trzeba także uwzględnić pociągi sezonowe.

Podstawowe informacje na temat pociągów bezpośrednich z Polski zawarłem w artykule Pociągiem za granicę – połączenia międzynarodowe PKP. Oczywiście tytuł jest trochę mylący, bo są tam także połączenia regionalne i przewoźnicy prywatni, jednak uwzględnia dojazd pociągiem z Polski do kilku krajów, przy czym chodzi tylko o połączenia bezpośrednie.

W kilku przypadkach dojazd z Polski pociągiem jest niemożliwy, w innych część trasy trzeba pokonać promem lub chcąc dojechać pociągiem należy poświęcić kilka dni.

Połączenia międzynarodowe można wyszukać w najprostszej wyszukiwarce połączeń, jednak pokazywane wyniki często odbiegają od oczekiwań – kilkuminutowe przesiadki stwarzają duże ryzyko; bowiem wystarczy kilkuminutowe opóźnienie i plan się sypie. Należy więc wyszukiwać samodzielnie, etapami, analizując różne połączenia. Wymaga to czasu, lecz daje satysfakcję i pozwala doskonale zaplanować podróż według własnych potrzeb.

W przypadku Ukrainy przewodnik zostanie zaktualizowany po zakończeniu rosyjskiej agresji i unormowaniu sytuacji.

Pociągiem do Albanii
Pociągiem na Białoruś
Pociągiem do Belgii
Pociągiem do Bośni i Hercegowiny
Pociągiem do Bułgarii
Pociągiem do Chorwacji
Pociągiem do Czarnogóry
Pociągiem do Czech
Pociągiem do Danii
Pociągiem do Francji
Pociągiem do Grecji
Pociągiem do Hiszpanii
Pociągiem do Holandii
Pociągiem do Kosowa
Pociągiem na Litwę
Pociągiem na Łotwę

Pociągiem do Macedonii Północnej
Pociągiem do Mołdawii
Pociągiem do Niemiec

Pociągiem do Norwegii
Pociągiem do Portugalii
Pociągiem do Rumunii
Pociągiem do Serbii
Pociągiem na Słowację
Pociągiem do Słowenii
Pociągiem do Szwajcarii
Pociągiem do Szwecji
Pociągiem do Turcji
Pociągiem na Ukrainę
Pociągiem na Węgry
Pociągiem do Włoch

Pociągiem do Wiednia
Pociągiem do Londynu

W artykułach opisałem dojazd pociągiem z Polski do większości europejskich krajów. Należy pamiętać, że wyszukując samodzielnie połączenia na pewno znajdziecie lepsze niż ja, ale mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwiłem podróż. Artykuły będę aktualizował stopniowo, bowiem na blogu jest kilkaset artykułów do aktualizacji co roku i nie da się tego robić na bieżąco.

Najpopularniejsze artykuły aktualizuję kilka razy w roku, mniej popularne raz na rok, dwa lata.

 

%d bloggers like this: