Kolej na Podróż

Pociąg Wrocław – Skalne Miasto – informacje (2022)

Pociąg Wrocław – Skalne Miasto w 2022 roku, kiedy pandemia koronawirusa nie jest taka groźna, rozpoczyna kursowanie już 16 kwietnia. Informacje w artykule są lakoniczne, w przyszłości zostanie on zaktualizowany. Bazuję na informacjach Kolei Dolnośląskich oraz czeskiego przewoźnika GW Train Regio (GWTR).

Wrocław - Adrspach

SA 134 pojedzie jako pociąg Wrocław – Skalne Miasto

Pociąg Wrocław – Skalne Miasto – rozkład jazdy

Jak wynika z rozkładu jazdy, pociąg Wrocław – Skalne Miasto (Wrocław – Adršpach) będzie kursował w soboty i niedziele od 16 kwietnia do  pierwszych dni września W wyznaczonych dniach kursują dwie pary pociągów, przy czym pociąg Wrocław – Skalne Miasto na odcinku Wrocław – Jaworzyna Śląska jedzie jako pociąg przyspieszony i zatrzymuje się tylko na wyznaczonych stacjach.

Rozkład jazdy należy każdorazowo potwierdzać w wyszukiwarkach połączeń. Według niektórych wyszukiwarek na stacji Meziměstí konieczna jest przesiadka do innego pociągu, jednak informacje przewoźników nie potwierdzają tych danych.

Pociąg Wrocław – Skalne Miasto – ceny biletów

Według cennika opublikowanego na stronie Kolei Dolnośląskich ceny biletów na pociąg Wrocław – Skalne Miasto są następujące:

Jaworzyna Śląska – Adršpach – 19 zł
Jelenia Góra – Adršpach – 21 zł
Boguszów-Gorce Wschód – Adršpach – 10 zł
Kątry Wrocławskie – Adršpach – 24 zł
Świebodzice – Adršpach – 16 zł
Wałbrzych Miasto – Adršpach – 11 zł
Wałbrzych Szczawienko – Adršpach – 13 zł
Wrocław Główny – Adršpach – 27 zł

Dostępna jest ulga handlowa w wysokości 50 % dla dzieci w wieku do 15 lat; dzieci do 6 lat podróżują nieodpłatnie, na podstawie biletu z ulgą 100%.

Bilet na przewóz psa w jedną stronę kosztuje 4,5 zł, bilet na przewóz roweru w jedną stronę 7 zł.

Czeski przewoźnik GW Train Regio posiada w swojej ofercie bilet sieciowy GWTR + Polsko ważny przez jeden dzień na trasach Trutnov – Lubawka – Sędzisław, Adršpach – Wałbrzych, Jelenia Góra – Sędzisław – Wałbrzych Szczawienko oraz Trutnov – Svoboda nad Úpou, która kosztuje 120 koron czeskich dla osoby dorosłej, dzieci i emeryci płacą połowę ceny. Bilet można zakupić u konduktora GWTR; ważny jest tylko w pociągach GWTR i Kolei Dolnośląskich i przeznaczony raczej dla czeskich turystów.

Ciekawe miejsca w okolicy:

Pociąg Wrocław – Skalne Miasto przeznaczony jest dla polskich turystów tłumnie udających się do czeskiego Skalnego Miasta. Miejsce znane z nietypowych formacji i skalnych i malowniczych szlaków spacerowych przeżywa w weekendy najazd turystów, więc pociąg również może być zatłoczony. Przy okazji warto rozważyć miasteczka Broumov – przesiadka możliwa jest na stacji Meziměstí.

Więcej inspiracji znajdziecie w artykułach:

Czesko-polskie pogranicze – co zwiedzić i zobaczyć
Największe atrakcje Czech
Najpiękniejsze czeskie zamki
Najpiękniejsze czeskie miasteczka

Jeśli planujecie podróż pociągiem do Czech, warto przeczytać artykuły:

Kolej w Czechach – przewodnik dla pasażerów
Pociągiem do Czech – przegląd połączeń

Wsparcie bloga

Jeśli spodobał ci się blog, warto go wesprzeć drobną darowizną TUTAJ. Opracowanie wielu artykułów trwa tygodniami, ich aktualizacja rozbudowa i rozbudowa latami. Bez pieniędzy nie da się utrzymać i rozwijać ambitnych projektów, a w dzisiejszym świecie zarabia się na płytkich, tabloidowych treściach. Zapraszam również nasz fanpage na Facebooku.

Skalne Miasto w okolicach Adrszpachu (fot. Learen, Pixabay.com)

%d bloggers like this: