Kolej na Podróż

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa – rozkład jazdy, ceny i informacje (2021)

Po rocznej przerwie na tory wraca Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Wprawdzie pociągi będą kursować po bardzo krótkiej trasie, ale lepsze to niż nic.

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa w 2021 roku kursuje w soboty i niedziele od 17 lipca do 30 września. Pociągi odjeżdżają ze stacji przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie o godzinach 12:00, 13:00 i 14:00.

Pociągi dojeżdżają do stacji Jelonek, skąd wracają do stacji początkowej. Przejazd w jedną stronę trwa około 20 minut, pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej i wagonów otwartych, tzw. letniaków.

Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 5 złotych, bilet ulgowy 3 złote. Dzieci do siódmego roku życia mogą podróżować bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

Wózki i rowery można przewozić bezpłatnie.

Liczba miejsc w pociągach jest ograniczona.

Trasa Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej liczy zaledwie cztery kilometry i jest tylko wspomnieniem po nie tak dawnych czasach, kiedy Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa dojeżdżała do Anastazewa. Nic nie zapowiadało kłopotów i możliwości likwidacji kolejki. Przyszłość gnieźnieńskiej wąskotorówki nadal jest niepewna. Kilka miesięcy temu media obiegła informacja, że planowany jest remont torowiska do Niechanowa, natomiast dalszą część trasy, najbardziej atrakcyjną z punktu widzenia pasażera, czeka likwidacja, a po starotorzu zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa.

Najważniejsze zabytki i atrakcje w Gnieźnie:

– katedra św. Wojciecha i liczne kościoły.
– rynek.
– tzw. Trakt Królewski – szlak wzdłuż zabytków.
– Muzeum Początków Państwa Polskiego.
– Muzeum Zabytków Kultury Technicznej.

Zobacz również:

Koleje wąskotorowe w Polsce – przewodnik
Pociągiem po Wielkopolsce – co zwiedzić i zobaczyć
Linia kolejowa Poznań  – Trzemeszno – co zwiedzić i zobaczyć

Lubisz podróże koleją i poznawanie nowych miejsc? Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi na kolei? Zapraszam do śledzenia naszego profilu na FacebookuTwitterze i Instagramie.  Natomiast TUTAJ znajdziesz informacje na temat kolei z całego świata.

Wsparcie bloga

Jeśli spodobał ci się blog, warto go wesprzeć drobną darowizną TUTAJ. Opracowanie wielu artykułów trwa tygodniami, ich aktualizacja rozbudowa i rozbudowa latami. Bez pieniędzy nie da się utrzymać i rozwijać ambitnych projektów, a w dzisiejszym świecie zarabia się na płytkich, tabloidowych treściach. Zapraszam również nasz fanpage na Facebooku.

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa (fot. Powiat Gniezno)

%d bloggers like this: