Kolej na Podróż

Bilet Turystyczny w długi listopadowy weekend

Każdy długi weekend to nadzieja na wydłużenie ważności kolejowych biletów weekendowych. Niepewność, ciągłe pytania na Facebookowych profilach przewoźników, później jęk zawodu lub planowanie podróży. Nie inaczej jest przed długim listopadowym weekendem. 11 listopada 2014 roku wypada we wtorek. Przewoźnicy z urzędu wydłużają ważność biletów weekendowych, jeżeli święto wypada w poniedziałek lub piątek, w pozostałych przypadkach możemy jedynie liczyć na ich dobrą wolę. PKP Intercity już wcześniej zapowiedziało, że nie wydłuży ważności „Biletu Podróżnika”, natomiast Przewozy Regionalne poinformowały o wydłużeniu ważności „Biletu Turystycznego” i jego wersji mini.

 

„Bilet Turystyczny” będzie ważny od 7 listopada 2014 roku od godziny 18:00 (piątek) do 12 listopada do godziny 06:00 (środa). Możemy więc podróżować przez 6 godzin w piątek i środę oraz przez całe cztery dni – sobotę, niedzielę, poniedziałek i wtorek. To wszystko za bardzo konkurencyjną cenę. Na przykład „Bilet Turystyczny” w wersji na pociągi REGIO kosztuje 45 złotych. Przez te kilka dni można naprawde dużo zwiedzić, wystarczy tylko rozsądnie zaplanować podróż i znaleźć noclegi, bowiem pociągi REGIO i InterREGIO nie kursują w nocy. Informacja została potwierdzona przez rzecznika prasowego Przewozów Regionalnych.

 

„Bilet Turystyczny” jest dostępny w dwóch wersjach:
w cenie 45,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA;
w cenie 79,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA.

 

Z „Biletem Turystycznym” można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce. (źródło: przewozyregionalne.pl)

 

Dla osób chcących podróżować tylko pociągami uruchamianymi przez Przewozy Regionalne dostępna jest oferta „Mini bilet turystyczny”:

w cenie 39,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO;
w cenie 69,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.
 

Przewozy Regionalne

%d bloggers like this: