Kolej na Podróż

Bilet Taniomiastowy

PKP Intercity to wspaniały przewoźnik oferujący wspaniałe promocje. Jedną z nich jest Bilet Taniomiastowy, czyli atrakcyjne ceny biletów pomiędzy wybranymi miastami. Bilet Taniomiastowy dostępny jest głównie w relacjach, gdzie PKP Intercity musi walczyć z konkurencją w postaci przewoźników autobusowych lub czas przejazdu, spowodowany remontami linii kolejowych, odstrasza pasażerów z przejazdu pociągami PKP Intercity.

Bilet Taniomiastowy uprawnia do przejazdów pociągami kategorii Intercity (IC) i Twoje Linie Kolejowe (TLK). Oferta dotyczy przejazdów drugą klasą. Co więcej, osoby uprawnione do przejazdów ulgowych wynkikających z ulg ustawowych mogą połączyć promocję z przysługującą im ulgą. Jak informuje PKP Intercity na swojej stronie internetowej, tak tanio jeszcze nie było. To prawda. Zapomnieli dodać, że nigdy nie było tak wspaniale. Skromność PKP Intercity to kolejny atut tej firmy.

Co ważne – biletów nie trzeba kupować z wyprzedzeniem. Można je nabyć nawet w dniu odjazdu.
Bilety Taniomiastowy można kupić w kasach, biletomatach, aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, pociągu oraz za pośrednictwem strony www.intercity.pl.

Przykład promocji:

Z Katowic do Wrocławia dojedziemy za 29,90 PLN. Tyle samo zapłacimy jadąc z Katowic do Opola i Brzegu, czyli pięknych miast leżących po drodze do Wrocławia. Kupując Bilet Taniomiastowy płacimy 29,90 PLN, tymczasem na niektóre pociągi można kupić normalny bilet, bez żadnej promocji za 26 PLN.

Artykuł powstał w ramach projektu „Kocham PKP Intercity”

Z Katowic do Łodzi dojedziemy za 39,90 PLN. Tyle samo zapłacimy za przejazd z Katowic do Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego. Z ciekawości sprawdziłem ceny biletów na autobus Polskiego Busa kupowany w dniu planowanej podróży. Kosztował 40 PLN, a czas przejazdu był  40 minut dłuższy niż czas przejazdu pociągu. O komforcie nie wspomnę.

Na podobnej zasadzie ustalono cenę Kraków – Zakopane. Bilet Taniomiastowy kosztuje 25 PLN. Choć pociąg jedzie znacznie dłużej niż autobus, to komfort podróży jest nieporównywalny na korzyść pociągów PKP Intercity.

Bilet Taniomiastowy to bardzo dobra oferta wymyślona przez pracowników PKP Intercity, czyniąca pociągi tego przewoźnika bezkonkurencyjnymi środkami transportu.

Lista wszystkich relacji dostępna jest TUTAJ

Bilet Taniomiastowy

Bilety Katowice – Opole – z promocją i bez

Bilet Taniomiastowy

Bilet Taniomiastowy – mapa relacji objętych promocją

%d bloggers like this: