Kolej na Podróż

Leo Express pojedzie na Ukrainę

Czeski przewoźnik Leo Express od października 2015 roku uruchomił połączenie autobusowe Leo Express Easy z Koszyc do Użgorodu i Mukaczewa na Ukrainie. Klimatyzowane autobusy będą skomunikowane z pociągiem Leo Express Praga – Koszyce. Pociągi te zatrzymują się również w Czeskim Cieszynie, więc oferta może zainteresować Polaków. Aby przesiąść się z pociągu na autobus, wystarczy przejść z koszyckiego dworca kolejowego na dworzec autobusowy. W komunikatach prasowych podawane są dwie różne daty uruchomienia połączenia – na Facebooku napisano, iż nastąpi to 16 października 2015 roku, natomiast na stronie internetowej Leo Express mowa jest o 1 października 2015 roku.

Jak informuje firma Leo Express w cenie biletu zawarte są:
– woda
– dostęp do WiFi
– klimatyzacja
– ciepły napój (kawa lub herbata)
– przekąska

Posiadacze kart programu lojalnościowego Smile Club dodatkowo mogą wypić za darmo Kofolę, a za bilet zapłacą 20% taniej.

Najtańsze bilety z Pragi do Mukaczewa kosztują 21 euro. Podczas opracowywania artykułu bilet z Czeskiego Cieszyna do Mukaczewa, kupowany z osiemnastodniowym wyprzedzeniem, kosztował 478 CZK, czyli w przeliczeniu około 17,7 EUR.

Bilety można kupić na stronie www.le.cz

Leo Express - rozkład jazdy Praga - Mukaczewo

Leo Express – rozkład jazdy Praga – Mukaczewo

Leo Express - pociąg i autobus

Leo Express – pociąg i autobus

%d bloggers like this: