Kolej na Podróż

Nowości w PKP Intercity

PKP Intercity, jako najlepszy przewoźnik kolejowy na świecie, bardzo dba o swój wizerunek. W ostatnich tygodniach mogliśmy przeczytać sporo propagandowych informacji o sukcesach tej spółki, jak również uczestniczy w imprezach zorganizowanych przez tę firmę. Ponadto w ofercie dla pasażerów wprowadzono kilka zmian. Poniżej w skrócie najważniejsze wydarzenia z życia firmy:

– wprowadzono ofertę „Bilet Bliskomiastowy”, o której szerzej napiszę w drugiej połowie stycznia 2015 roku. Dzięki ofercie taryfa na odcinkach 0-35 km będzie zróżnicowana, czyli osoby podróżujące pociągiem na odległość 14 km zapłacą 7 złotych, później co 2-4 kilometry taryfa wzrasta o 1 zł, dopiero przejazd na odległość 31-35 km kosztuje 12 zł. Pozwala to zaoszczędzić kilka złotych na najkrótszych odcinkach.

– opublikowano cennik oferty Super Promo na krótkich odcinkach pociągów EIP i EIC. W niektórych przypadkach oferta jest godna uwagi, w innych została wyśmiana, np. za przejazd z Gliwic do Katowic pociągiem EIP zapłacimy 29 złotych, a pociągiem EIC z Katowic do Mikołowa 29 złotych. Cóż, prestiż kosztuje.

– rozszerzono ofertę odcinków objętych promocją „Bilet Taniomiastowy”.

– obniżka cen na krótkich odcinkach została zrekompensowana podwyżką cen o około 11% przy podróży na dłuższych trasach.

– w listopadzie 2015 roku zanotowano kolejny wzrost liczby przewiezionych pasażerów.

– w sobotę 19 grudnia 2015 roku PKP Intercity zorganizowało „Imprezy Mikołajkowe” (jak na nowoczesną firmę przystało nazwane „eventami”), które reklamowało „przyjdź i przekonaj się, jak wiele niespodzianek przygotowaliśmy dla Ciebie tego dnia!”. O ile w Warszawie rzeczywiście było sporo niespodzianek, to na dworcach w Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Białymstoku fani PKP Intercity musieli zadowolić się firmowymi cukierkami i balonikami, co u niektórych wywołało jęk zawodu.

– pasażerowie podróżujący I klasą pociągów EIP i EIC mogą liczyć na posiłek w cenie biletu. Specjalnie nie napisałem bezpłatny posiłek, bowiem wprowadzenie usługi wiąże się ze wzrostem cen biletów na I klasę wspomnianych pociągów o ok. 19% (EIP) i ok. 10% (EIC). Niestety, podniesiono również cenę w ofercie SuperPromo.

O ofertach PKP Intercity szczegółowo będę pisał w drugiej połowie stycznia i w lutym przyszłego roku.

%d bloggers like this: