Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy w Rawiczu – informacje

Rawicz to stacja kolejowa pomiędzy Wrocławiem a Lesznem. Zatrzymują się tu pociągi osobowe i pospieszne. W 2015 roku zakończył się gruntowny remont dworca i dworzec kolejowy w Rawiczu zmienił swoje oblicze.

Wyremontowany budynek dworca prezentuje się pięknie ze strony ścieżki prowadzącej do dworca, jak i ze strony peronów. Przed remontem też prezentował się nieźle, obecnie można by rozpływać się w pochwałach.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu

Hol dworca również wyremontowany, czysty, lśniący nowością. Podróżni mogą usiąść na drewnianych ławkach. Czynny jest jeden sklep z najróżniejszymi artykułami, gdzie można też zakupić kanapki na podróż. Kasa biletowa prowadzona przez ajenta, wydawanie bardziej skomplikowanych biletów przeciąga się w nieskończoność, bywają też kłopoty ze zwrotem niewykorzystanych biletów (bo kasjerka musi gdzieś zadzwonić).  Na jednej ze ścian wisi plansza ze zdjęciami dworca z przełomu XIX i XX wieku.

Brak biletomatu, brak automatu z napojami, kiosk multimedialny z informacją turystyczną nieczynny. Nie ma też skrzynek bagażowych.

Do toalet przechodzimy wąskim korytarzem z holu dworca. Toalety bezpłatne, czyste, wyremontowane. Wydzielono pomieszczenie na pokój rodzinny do przewijania niemowląt. W męskiej toalecie dwa pisuary i dwie kabiny.

Przed dworcem niewielki parking, przystanek autobusowy oraz całodobowy bar z automatami hazardowymi i kiepską ofertą. Przy barze płatne toalety przenośne – skorzystanie kosztuje 1,5 zł.

Z dworca do centrum Rawicza idzie się około 10 minut.

Na stacji Rawicz są 3 perony. Nie zostały wyremontowane i nie są zadaszone. Z budynku dworca bezpośrednio wychodzimy na peron 1, na peron 2 i 3 przechodzimy przejściem pod torami. Przejście nie najgorsze, przy wejściu na peron 3 widać było ślady libacji alkoholowej, ktoś zrobił też kupę.

Dworzec dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku dworca mieści się też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Adres: ulica Dworcowa, Rawicz

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Rawicz - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz - dworzec kolejowy - hol

Hol

Rawicz - dworzec kolejowy - hol

Hol

Rawicz - dworzec kolejowy - sklep w holu

Sklep w holu

Rawicz - dworzec kolejowy - podjazd dla niepełnosprawnych

Podjazd dla niepełnosprawnych

Rawicz - dworzec kolejowy - przejście na perony

Przejście na perony

Rawicz - dworzec kolejowy - peron 1

Peron 1

Rawicz - dworzec kolejowy - peron 1

Peron 1

Rawicz - dworzec kolejowy - peron 2

Peron 2

Rawicz - plac przed dworcem

Bar przed dworcem

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz – dworzec kolejowy w 2013 roku

Dworzec kolejowy w Rawiczu

Rawicz – peron w 2013 roku

%d bloggers like this: