Kolej na Podróż

Lux Express – nowa trasa od 1 kwietnia

Wprawdzie to blog o tematyce kolejowej, ale interesujące połączenia autokarowe na najwyższym poziomie również warto opisać. W poniedziałek 22 lutego 2016 roku rusza sprzedaż biletów na nową trasę przewoźnika autobusowego Lux Express z Wilna przez Suwałki, Warszawę i Kraków do Pragi. Co ciekawe, autokary Lux Express przed przyjazdem do Pragi zahaczą o Brno, gdzie pracuje i studiuje (czytaj: imprezuje za pieniądze podatników) sporo Polaków.

Do Brna autokar przyjeżdża wcześnie rano, natomiast odjeżdża o 19:50, dzięki czemu mamy cały dzień na zwiedzanie. Warto więc oprócz Brna zwiedzić kilka miast w kraju południowomorawskim (Jihomoravsky kraj), na przykład kupując kolejowy bilet jednodniowy na cały region (kraj). Wkrótce napiszę przewodnik z listą polecanych miejsc i szczegółowymi wskazówkami.

Nowością jest także postój w Suwałkach, umożliwiający szybki i komfortowy przejazd pomiędzy Suwałkami a Kownem, co jest bardzo dobrą wiadomością wobec przedłużających się problemów z uruchomieniem bezpośredniego pociągu regionalnego Białystok – Suwałki – Kowno.

Pierwszy autokar wyruszy w trasę 1 kwietnia 2016 roku. Lux Express równocześnie zrezygnuje z obsługi połączeń przez Wrocław.

Więcej informacji: https://www.luxexpress.eu/pl/zmiany-miedzynarodowe

Źródło: materiały prasowe Lux Express

Lux Express

Rozkład jazdy Wilno – Warszawa – Kraków – Brno – Praga

%d bloggers like this: