Kolej na Podróż

Majówka z Przewozami Regionalnymi

Po kabarecie urządzonym przez PKP Intercity wczoraj w internecie pojawiła się dużo lepsza wiadomość: Przewozy Regionalne oficjalnie poinformowały o wydłużeniu ważności Biletu Turystycznego na Majówkę, czyli za 39 lub 45 złotych będzie można podróżować przez prawie 6 dni: od 29.04 (od 18:00) do 4.05 (do 6:00).

To świetna wiadomość między innymi dla osób wybierających się na tradycyjną Paradę Parowozów do Wolsztyna, ale też dla chcących zwiedzić wschód Polski, gdzie połączeń jest mniej.  Jedynym problemem będzie znalezienie niedrogiego noclegu.

Bilet Turystyczny mini kosztuje 39 złotych i uprawnia do przejazdów tylko pociągami Przewozów Regionalnych (oprócz pociągów IR relacji Warszawa – Łódź – Warszawa).

Bilet Turystyczny kosztuje 45 złotych – poza Przewozami Regionalnymi jest honorowany w pociągach Kolei Śląskich, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich, Arrivy RP, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Bilet ten NIE uprawnia do przejazdu pociągami IR relacji Warszawa – Łódź – Warszawa), natomiast uprawnia do przejazdu pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na tej trasie.

Majówka to okazja do przejechania się między innymi kolejką wąskotorową w Śmiglu oraz pociągiem do Łupkowa. Uruchomione zostaną też pociągi Rzeszów – Zamość oraz dodatkowy pociąg Lublin – Bełżec.

Zmodernizowany EN57 Przewozów Regionalnych

Zmodernizowany EN57 Przewozów Regionalnych

%d bloggers like this: