Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim – informacje

Dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim położony jest w centrum miasta, około 10 minut szybkiego marszu od piotrkowskiego rynku. W przeciwieństwie do dworca autobusowego po drugie stronie ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej wygląda bardzo dobrze, przynajmniej od strony ulicy, bo od strony peronów nie zachwyca. Oprócz remontu budynku dworca przeprowadzono również remont placu przed dworcem, pobliskiego skweru i jednego z budynków, gdzie obecnie mieści się sklep z tanią odzieżą.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu
Piotrków Trybunalski – spacer po mieście

Hol dworca bardzo ładny – wszystko świetnie oznaczone, stonowane kolory, wygodne ławki. Czynna jest kasa biletowa, nad którą zamontowano elektroniczne wyświetlacze przyjazdów i odjazdów. Toalety bezpłatne, dostępny jest też prysznic. Toalety z wyglądu bardzo ładne, jednak w środku śmierdziało moczem, nie było papieru toaletowego ani mydła. Z holu głównego wchodzi się do dużej poczekalni. Czynne gniazdka we wszystkich częściach dworca.

W czasie mojej wizyty na dworcu czynne były następujące lokale:

– sklep sieci 1minute
– biuro ubezpieczeń

Ładna kawiarnia dworcowa została już zlikwidowana, a w jej miejscu nie powstało nic, pomieszczenie stoi więc puste.

Według oznaczeń na dworcu znajdują się również skrzynki bagażowe, ale nie udało mi się ich zlokalizować.

Pod względem bezpieczeństwa dworzec nie wypada najlepiej. Pomimo obecności ochrony kręcą się tu podejrzani osobnicy, a na pobliskim skwerze przesiadują żule.

Peron 1 zadaszony, na ogromnym peronie 2 zamontowano bardzo małe, w porównaniu do wielkości peronu, daszki z ławeczkami.

Na peron 2 przechodzi się kładką nad torami. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z przejścia przez przejazd kolejowy i ścieżkę na peron.

Dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim położony jest w centrum miasta, ale do rynku i najważniejszych miejsc trzeba iść pieszo ponad 10 minut.

Opis według stanu z czerwca 2016 roku.

Piotrków Trybunalski - dworzec

Dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski

Dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim

Hol dworca

Wnętrze dworca

Kasy na dworcu

Kasy biletowe

Poczekalnia

Poczekalnia

Piotrków Trybunalski - dworzec kolejowy

Przejście do toalet

%d bloggers like this: