Kolej na Podróż

Jízdenka na léto 2017 – informacje

Po raz kolejny koleje czeskie oferują wakacyjny bilet sieciowy „Jízdenka na léto”. W tym roku niewiele się zmieni, jeśli chodzi o ważność biletu i zakres obowiązywania, jak i cen

„Jízdenka na léto” to imienny bilet sieciowy uprawniający do nieograniczonej liczby podróży pociągami przewoźnika České dráhy w drugiej klasie, przez 7 lub 14 dni (następujących po sobie). Oferta obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku, więc jeżeli zakupimy bilet np. 26 sierpnia, będzie on ważny tylko do 31 sierpnia włącznie.  Bilety można kupić w którejkolwiek kasie kolei czeskich lub w sklepie internetowym kolei czeskich. Dzięki biletowi można przejechać pociągiem całe Czechy. Bilet obowiązuje w drugiej klasie pociągów pasażerskich uruchamianych przez České dráhy, ale możliwe jest przejechanie konkretnego odcinka w pierwszej klasie za dopłatą w wysokości różnicy ceny biletów na pierwszą i druga klasę. Przedsprzedaż biletu rozpocznie się 15 czerwca 2017 roku.

Jízdenka na léto – cennik 2017:

W 2017 roku bilet „Jízdenka na léto” kosztuje:

Jízdenka na léto na 7 dni: 790 CZK (cena podstawowa) / 690 CZK  (cena ze zniżką)
Jízdenka na léto na 14 dni: 1190 CZK (cena podstawowa) / 990 CZK (cena ze zniżką)

Prawo do zakupu biletu Jízdenka na léto ze zniżką mają posiadacze IN kart z aplikacją lub ważnych kart ISIC.

Jízdenka na léto  – gdzie kupić:

Bilet można kupić we wszystkich kasach kolei czeskich (České dráhy), jak również przez sklep internetowy czeskich kolei:

Sklep internetowy kolei czeskich: https://www.cd.cz/eshop/

Płatność w koronach czeskich, na wybranych czeskich dworcach można wymienić walutę w kantorach działających po szyldem kolei czeskich.

Jízdenka na léto – ograniczenia:

– w pociągach Supercity objętych obowiązkową rezerwacją miejsc należy wykupić miejscówkę. Cena jest dynamiczna i może sięgać 35-250 CZK, ale z reguły nie przekracza 50 CZK.

– Jízdenka na léto NIE jest honorowana w pociągach innych przewoźników kolejowych w Republice Czeskiej, czyli z biletem nie pojedziemy pociągami Regiojet i Leo Express, jak również GW Train Regio i Trilex kursującymi między innymi po pograniczu czesko-polskim.

Bilet Jízdenka na léto to świetna propozycja i najlepsza oferta pozwalająca tanio podróżować po Republice Czeskiej. Bilet od czasu wprowadzenia oferty w życie cieszy się bardzo dużą popularnością i należy podejrzewać, że w tym roku nie będzie inaczej.

 

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post znajomym lub dodacie odnośnik do mojego bloga 🙂

České dráhy

České dráhy potrafią przyciągnąć klientów

 

 

%d bloggers like this: