Kolej na Podróż

Pociąg Belgrad – Sofia w 2017 roku

W 2017 roku pojawiły się duże problemy z podróżowaniem na trasie Belgrad – Sofia. Jeszcze kilka lat temu pomiędzy stolicą Serbii a Bułgarii kursował bezpośredni pociąg dzienny i pociąg nocny. Pociągu nocnego nie ma od kilku lat, dzienny został odwołany w lutym 2017 roku.

UWAGA!!! Rozkłady jazdy i terminy kursowania na przestrzeni lat zmieniają się. Zapraszam do lektury aktualizowanych przewodników:
Kolej w Serbii – aktualizowany przewodnik dla pasażerów
Kolej w Bułgarii – aktualizowany przewodnik dla pasażerów

1 czerwca 2017 roku powrócił pociąg Belgrad – Sofia, ale tylko jako pociąg sezonowy. Pociąg kursuje od 1 czerwca do 17 września. Później będzie możliwy dojazd z kilkoma przesiadkami.

Belgrad - Sofi

Pociąg Belgrad – Sofia — rozkład jazdy (źródło: koleje bułgarskie)

Pociąg Belgrad – Sofia będzie zestawiony z dwóch wagonów z miejscami do siedzenia. Zestawienie pociągu dostępne jest na stronie vagonweb.cz. W zestawieniu nie widać zapowiadanej kuszetki Belgrad – Halkali.

Cena biletu na pociąg Belgrad – Sofia wynosi 21,60 euro w jedną stronę. Bilet powrotny kosztuje 42,20 euro, czyli nie ma zniżki powrotnej. W pociągu honorowane są bilety Balkan Flexipass i Interrail.

Od 17 września do 9 grudnia 2017 roku pomiędzy Belgradem a Sofią będzie możliwy dojazd z przesiadkami. Koleje bułgarskie opublikowały rozkład jazdy na trasie Sofia – Nisz:

Sofia - Nisz

Rozkład jazdy na trasie Sofia – Nisz od 17.09

Niestety, nie mam informacji o cenie pociągów z przesiadkami.

 

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

 

%d bloggers like this: