Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy w Elblągu – informacje

Dworzec kolejowy w Elblągu to przykład bardzo udanego remontu budynku. Budynku, bowiem o całej reszcie zapomniano. Pierwsze wrażenie jest bardzo mylące – wysiadamy na przeciętnym, zadaszonym peronie, aby przejść do ciemnego przejścia podziemnego. Przejście łączy dworzec kolejowy z osiedlem i koniec od strony osiedla wygląda tak, jakbyśmy znaleźli się w jakimś ustronnym, zaniedbanym miejscu.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu

Subiektywny przewodnik po Elblągu i jego atrakcjach.

Posted by Kolej na Podróż on Saturday, 4 August 2018

Po wejściu do budynku dworca podróżni będą bardzo mile zaskoczeni. Wnętrze elbląskiego dworca imponuje. Mnie najbardziej podobał się sufit. Dworzec jest stosunkowo mały – w środku działa lokal gastronomiczny 1minute oraz salonik prasowy. Liczba czynnych kas to jedna lub dwie kasy w głównym holu dworca. Poza tym między salonikiem prasowym a sklepem 1minute mieści się niewielka poczekalnia. Wąskim korytarzem można przejść na zaplecze i do pokojów ochrony. Budynek dworca w Elblągu czynny jest w godzinach 6:00-22:00. Co ważne, na dworcu można znaleźć czynne gniazdka.

Toalety znajdują się w osobnym budynku. Podobnie jak dworzec, czynne są w godzinach 6:00-22:00. Również zostały odnowione i prezentują najwyższy poziom. Podczas mojego pobytu opłata za skorzystanie z toalety wynosiła 2 złote, a opłata za skorzystanie z kabiny prysznicowej 8 złotych. Podczas pobytu w Elblągu brałem prysznic w dworcowej toalecie – opłata zawierała wypożyczenie ręcznika oraz mydełko. Kabina prysznicowa została umieszczona w oddzielnym, zamykanym na klucz pomieszczeniu.

Plac przed elbląskim dworcem kolejowym również wygląda bardzo ładnie. Położono nową kostkę brukową, wszystko zostało wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Tuż obok zlokalizowany jest także elbląski dworzec autobusowy. Nie byłem w środku, więc nie mogę o nim nic powiedzieć.

Z dworca kolejowego w Elblągu do zabytkowej części miasta idzie się około 10-15 minut. Jeżeli zapamiętamy mapę z planu miasta stojącego na placu przed dworcem, trafimy bez problemu.

Dworzec w Elblągu bardzo mi się podobał, podobnie zresztą jak zabytkowa część miasta. Gorąco polecam wizytę każdemu turyście.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Elbląg

Dworzec kolejowy w Elblągu

Elbląg - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy w Elblągu od strony peronów

Elbląg - dworzec kolejowy

Sufit na dworcu kolejowym w Elblągu.

Hol dworca kolejowego w Elblągu

Hol dworca

Kasy

Kasy biletowe

Dworzec kolejowy w Elblągu

Elbląg – dworzec kolejowy – poczekalnia

Dworzec kolejowy w Elblągu

Wejście do budynku z toaletami.

Tunel

Przejście na perony

Tunel

Przejście na perony

Dworzec w Elblągu

Peron

%d bloggers like this: