Kolej na Podróż

Pociągiem do Sandomierza 2018 – informacje

28 kwietnia 2018 roku wyjedzie pierwszy sezonowy pociąg Kielce – Sandomierz. W tym roku dojazd pociągiem do Sandomierza jest znacznie łatwiejszy niż w roku 2017 i latach poprzednich. Poniżej przegląd połączeń ważnych z punktu widzenia turysty:

Pociągiem do Sandomierza – PKP Intercity:

PKP Intercity codziennie uruchamia pociąg TLK Połoniny relacji Przemyśl – Warszawa przez Sandomierz. Pociąg wyjeżdża rano z Przemyśla, dalej jedzie między innymi przez Jarosław, Przeworsk, Leżajsk i Stalową Wolę. Jeżeli mieszkacie lub nocujecie w którymś z tych miast, możecie sobie zrobić jednodniową wycieczkę do Sandomierza, bowiem pociąg dojeżdża do Sandomierza po jedenastej, a powrotny jedzie około 18.

Osoby jadące z Warszawy przez Radom powinny znaleźć sobie nocleg w Sandomierzu.

Ceny biletów w taryfie normalnej PKP Intercity:

Warszawa – Sandomierz: 54 zł (2 klasa); 71 zł (1 klasa)
Radom – Sandomierz: 36 zł (2 klasa); 47 zł (1 klasa)
Przemyśl – Sandomierz: 41 zł (2 klasa); 54 zł (1 klasa)
Jarosław – Sandomierz: 33 zł (2 klasa); 43 zł (1 klasa)
Przeworsk – Sandomierz: 30 zł (2 klasa); 39 zł (1 klasa)
Stalowa Wola – Sandomierz: 11 zł (2 klasa); 20 zł (1 klasa)

Pociąg Kielce – Sandomierz

Podobnie jak w ubiegłym roku dojedziemy pociągiem do Sandomierza z Kielc. Pociąg Kielce – Sandomierz będzie kursował w okresie od 28 kwietnia do 6 maja 2018, od 31 maja do  czerwca, 15 sierpnia, a także w soboty i niedziele od 30 czerwca do 30 września. Pociąg wyjedzie po 7 z Kielc, do Sandomierza dojedzie po 10:00. W drogę powrotną rusza przed 18, więc jest to również świetna propozycja na wycieczkę jednodniową z Kielc.

Od 9 maja do 27 czerwca (a być może i przez wakacje) pociąg ten kursuje w środy jako pociąg Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz, jednak w praktyce jest on skomunikowany z pociągiem Kielce – Ostrowiec Świętokrzyski i należy to traktować jako jedno połączenie.

Ceny biletów bez zniżek:

Kielce – Sandomierz – 15 złotych
Starachowice – Sandomierz – 9 zł
Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz – 6,2 zł

Pociąg Rzeszów – Sandomierz

W tym roku pojadą również pociągi regionalne Rzeszów – Sandomierz. Inauguracja połączenia będzie miała miejsce 28 kwietnia. W majówkę pociąg ten pojedzie też 29 kwietnia, 1 i 3 maja. Ponadto będzie kursował w soboty i niedziele od 30 czerwca do 26 sierpnia. Wyjazd z Rzeszowa planowany jest o 7:22, pociąg dojedzie do Sandomierza przez 9:00, a pociąg powrotny wyjedzie o 17:14 (majówka) albo o 16:53 (wakacje). Bardzo dobre połączenie na jednodniową wycieczkę do Sandomierza. Połączenie będzie obsługiwał szynobus, więc należy przygotować się na tłok w pociągu.

W czasie opracowywania wpisu w rozkładzie jazdy obowiązującym od września widniały pociągi Rzeszów – Sandomierz i Sandomierz – Stalowa Wola, lecz do czasu opublikowania oficjalnego rozkładu po korekcie należy rozkład oraz informacje  o ich kursowaniu z rezerwą.

Ceny biletów bez zniżek:

Rzeszów – Sandomierz – 12,10 zł
Tarnobrzeg – Sandomierz – 2,4 zł

Dworzec kolejowy w Sandomierzu położony jest daleko od centrum miasta. Pociągi Polregio mają być skomunikowane z autobusami dowożącymi pasażerów z dworca do centrum Sandomierza.

Bilety na pociągi Polregio można kupić na przykład na stronie www.e-podroznik.pl

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ratusz w Sandomierzu

Sandomierz (fot. MSZ, CC-NC, flickr.com)

%d bloggers like this: