Kolej na Podróż

Pociąg Londyn – Amsterdam – nowe połączenie Eurostar

Kilka dni temu w siatce połączeń Eurostar pojawił się nowy pociąg Londyn – Amsterdam. Do tej pory konieczna pociągi Eurostar kursowały z Londynu do Paryża, Lille i Brukseli, więc osoby jadące do Amsterdamu musiały się przesiąść na pociąg Thalys lub Intercity. Pociąg Londyn – Amsterdam z powodu prac torowych kursuje na razie tylko dwa razy dziennie w dni robocze; w weekendy pociągi nie kursują.

Przejazd w jedną stronę trwa około 4 godzin. Pociąg Londyn – Amsterdam po drodze zatrzymuje się w Lille, Brukseli i Rotterdamie. W trakcie opracowywania artykułu ceny biletów Londyn – Amsterdam kupowanych z miesięcznym wyprzedzeniem zaczynały się od 46 euro (klasa Standard), 102 euro (klasa Standard Premier) i 299 euro (klasa Business Premier). Ceny biletów kupowanych z jednodniowym wyprzedzeniem nie były już tak atrakcyjne – bilet klasy Standard kosztował 205 euro, bilet klasy Standard Premier 228 euro, a bilet klasy Business Premier 299 euro.

Pociągi Eurostar objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc, należy również pamiętać o odprawie przed podróżą – przy stanowisku odpraw należy być najpóźniej 45 minut przed odjazdem pociągu. W cenie biletu można przewieźć dwie sztuki bagażu + jedną sztukę bagażu podręcznego.

Z Amsterdamu kursują bezpośrednie pociągi do Berlina, gdzie można się przesiąść do pociągów Berlin – Warszawa. Niestety, ceny biletów są znacznie wyższe niż w przypadku tanich połączeń lotniczych, czas podróży w przypadku samolotów również jest bezkonkurencyjny.

Bilety na pociąg Londyn – Amsterdam można kupić na stronie www.eurostar.com

Eurostar

Pociąg Eurostar, fot. hpgruesen, Pixabay.com

%d bloggers like this: