Kolej na Podróż

Jak dojechać pociągiem do Amsterdamu – przewodnik (2022)

Nie kursuje bezpośredni pociąg do Amsterdamu. Najłatwiej dojechać pociągiem do Amsterdamu z przesiadką w Berlinie. Być może w przyszłości zostaną przywrócony bezpośredni pociąg Warszawa – Amsterdam, przez co podróż pociągiem do Amsterdamu stanie się jeszcze łatwiejsza, choć może się okazać, że ceny będą zaporowe.

Poniżej wykaz możliwości, jak dojechać pociągiem do Amsterdamu w 2022 roku:

Informacja techniczna

Zapraszam również do śledzenia fanpage'a na Facebooku, gdzie będę zamieszczał krótkie prezentacje interesujących, mniej znanych miejsc w Polsce i nie tylko jako inspirację oraz najważniejsze informacje o nowych połączeniach kolejowych i promocjach.

Krok 1: Podróż pociągiem do Berlina

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2021/2022 podróż bezpośrednim pociągiem do Berlina możliwa jest z wielu miast Polski. Oprócz pociągów Warszawa – Berlin i Gdynia -Berlin kursuje dzienny pociąg EIC Wawel Kraków – Berlin przez Opole i Wrocław. Po normalizacji sytuacji epidemiologicznej można będzie także dojechać nocnym pociągiem z wagonami z Przemyśla do Berlina.

Bilety kupujemy na stronie www.intercity.pl. Na większość z wymienionych pociągów można zakupić bilety promocyjne, w trakcie opracowywania artykułu nie było informacji o promocjach na pociąg dzienny Kraków – Berlin. Podróż pociągami międzynarodowymi PKP Intercity jest szybka i wygodna, o wiele lepsza niż podróż autobusem.

Do Berlina łatwo także dojechać pociągami ze Szczecina i Kostrzyna nad Odrą.

Więcej informacji: Jak dojechać pociągiem do Berlina – przewodnik

Krok 2: Podróż z Berlina do Amsterdamu lub Brukseli

Pomiędzy Berlinem a Amsterdamem kursują pociągi Deutsche Bahn kategorii Intercity (IC) i Intercity Express (ICE). Podróż trwa około sześciu godzin. Osobiście wolę pociągi kategorii IC – bardzo wygodne składy wagonowe – wagony z przedziałami i wagony bezprzedziałowe. Z zewnątrz nie wyglądają tak efektownie jak pociągi ICE, lecz mnie bardziej przypadły do gustu. Podróż jest bardzo szybka i płynna. Przy wjeździe i wyjeździe z Berlina można podziwiać z okien pociągu dużą część śródmieścia stolicy Niemiec.

Tanich biletów należy szukać w wyszukiwarce połączeń kolei niemieckich. W trakcie opracowywania artykułu najtańsze bilety kosztowały 37,90 euro na drugą klasę i 122 euro w pierwszej klasie. Polityka cenowa Deutsche Bahn oparta jest na zasadzie elastyczności cen – z im większym wyprzedzeniem kupujemy bilety, tym są tańsze.

Lubisz podróże koleją i poznawanie nowych miejsc? Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi na kolei? Zapraszam do śledzenia naszego profilu na FacebookuTwitterze i Instagramie.  Natomiast TUTAJ znajdziesz informacje na temat kolei z całego świata.

Wsparcie bloga

Jeśli podoba ci się blog i chciałbyś mnie wesprzeć drobną darowizną, możesz to zrobić TUTAJ. Na blogu nie ma kryptoreklam ani nieoznaczonych wpisów sponsorowanych, a w dzisiejszych czasach takie blogi nie są w stanie przetrwać bez wsparcia czytelników.

Deutsche Bahn - pociąg Intercity

Deutsche Bahn – pociąg Intercity

ICE

Druga klasa pociągu ICE

%d bloggers like this: