Kolej na Podróż

Linia kolejowa Sławno – Darłowo – co zobaczyć (pociąg + rower)

Krótka linia kolejowa w województwie zachodniopomorskim z całorocznym ruchem pociągów osobowych. Co ciekawe, nawet w sezonie letnim do Darłowa nie dojeżdżają pociągi pospieszne. Odległość pomiędzy miastami to zaledwie 19 kilometrów, a po drodze pociąg zatrzymuje się tylko na trzech stacjach pośrednich.

Zobacz również:

Pociągiem po województwie zachodniopomorskim – co zwiedzić i zobaczyć

Linia kolejowa Sławno – Darłowo – stacje na trasie:

Sławno – miasto liczące ok. 12,5 tysiąca mieszkańców; węzeł kolejowy. Zachowały się fragmenty murów miejskich, Brama Koszalińska, zabytkowy budynek Poczty Polskiej, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Antoniego Padewskiego, wieża ciśnień i kilka innych zabytków mniejszej wagi. Zabytkowy jest również budynek dworca kolejowego.

Atrakcje w okolicy:

6,5 kilometra na południowy zachód od stacji kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rzyszewie.
10 kilometrów na południe od stacji jezioro Ostrowieckie – możliwość aktywnego wypoczynku oraz kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu.
12 kilometrów na południe, blisko Ostrowca kościół pw. św. Józefa w Podgórkach.
9 kilometrów na południowy wschód od stacji kościół pw. MB Królowej Polski w Tychowie.

Boleszewo – przystanek kolejowy. W pobliżu rezerwat przyrody Sławieńskie Dęby. Brak atrakcji turystycznych.

Nowy Jarosław – w pobliżu wypożyczalnia kajaków; możliwość spływu po Słupii. We wsi Stary Jarosław (3 kilometry na wschód od stacji) kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz kapliczka. 7,5 kilometra na północny wschód od stacji kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kowalewicach z 1897 roku.

Sińczyca – w miejscowości Krupy (4 kilometry od stacji) kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej oraz park rozrywki Leonardia.

Darłowo – miasto nad morzem z kilkoma interesującymi zabytkami – Zamkiem Książąt Pomorskich (siedziba muzeum), kościołem św. Jerzego, kościołem pw. Matki Bożej Częstochowskiej, cmentarny kościół pw. św. Gertrudy, Brama Wysoka i latarnia morska z XIX wieku. Z dworca kolejowego na plażę trzeba pokonać około 4 kilometry.

Atrakcje w okolicy:

5 kilometrów na zachód od Darłowa bunkry na plaży w Bobolinie
8 kilometrów na zachód od Darłowa popularna miejscowość wypoczynkowa Dąbki
9 kilometrów na południe od Darłowa kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Jeżycach

Lubisz podróże koleją? Jeśli tak, zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂

%d bloggers like this: