Dworzec kolejowy Kleszczele położony jest dwa kilometry od centrum wsi o tej samej nazwie. Zabytkowy drewniany budynek dworca, wybudowany w stylu szwajcarskim pod koniec XIX wieku jest od lat nieczynny i popada w ruinę, a szkoda, bo po remoncie mógłby być jednym z najpiękniejszych budynków o tym przeznaczeniu w Polsce. Na dworcu nie ma kas, poczekalni ani toalet. Budynek dworca został jakiś czas temu wystawiony na sprzedaż, lecz nie ma znalazł się chętny na zakup.
Powiązane artykuły:
Pociągiem po województwie podlaskim – przewodnik ogólny po zabytkach i atrakcjach wzdłuż linii kolejowych województwa podlaskiego
Linia kolejowa Białystok – Czeremcha – co zobaczyć (pociąg + rower)
Atrakcje turystyczne w okolicach stacji Kleszczele:
centrum wsi Kleszczele oddalone o 2 kilometry od stacji. W centrum warto zobaczyć kościół pw. Zygmunta Burgundzkiego z 1907 roku z barokowym wystrojem wnętrza. Obok drewniana dzwonnica z 1910 roku i brama z tego samego roku. Także w centrum znajdują się trzy cerkwie – murowana cerkiew prawosławna pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny z ok. 1870 roku; położona naprzeciwko drewniana cerkiew pw. św. Mikołaja zbudowana w 1709 roku jako dzwonnica wspomnianej wcześniej świątyni. Trzecia – drewniana cerkiew pw. św. Jerzego została wzniesiona w pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku na miejscu cerkwi strawionej przez pożar w 1924 roku.
3 kilometry na południe od stacji zalew w Repczycach utworzony na rzece Nurzec na początku XXI wieku. Jest to zalew rekreacyjny – w sezonie można wypocząć na plaży, rozbić namiot na polu namiotowym lub skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.
5 kilometrów na zachód od stacji murowana cerkiew pw. św. Mikołaja z ok. 1870 roku we wsi Kośna.
5 kilometrów na południowy wschód od stacji kapliczka z cudownym źródełkiem we wsi Dobrowoda (położona przy linii kolejowej Czeremcha – Hajnówka). We wsi również współczesna cerkiew pw. św. Paraskiewy.
9 kilometrów na północ od stacji drewniana cerkiew pw. św. Dymitra wzniesiona pod koniec pod koniec XVIII wieku, dzwonnica oraz cmentarz prawosławny we wsi Saki. Na terenie wsi można zobaczyć również drewniane domy. W pobliżu także drewniana kapliczka z XIX wieku ze źródełkiem.