Kolej na Podróż

Opolski Ekspres Dęty 2016 – wygraj bilet

7 maja 2016 roku po raz kolejny wyjedzie w trasę „Opolski Ekspres Dęty” – pociąg specjalny uruchamiany z okazji imprezy „Kolej na Orkiestrę”. Z tej okazji opolski oddział Przewozów Regionalnych zorganizował konkurs „Przewozy Regionalne na Opolszczyźnie”.

Zadaniem uczestników jest opracowanie prezentacji najciekawszych miejsc na Opolszczyźnie, do których można dotrzeć pociągami Przewozów Regionalnych oraz rowerami. Dokumentacja ma charakter opisowo-fotograficzny, czyli coś w rodzaju artykułów na blogu.

Inspiracje znajdziecie na moim blogu, między innymi w artykułach:
Brzeg, Byczyna, Głogówek, Kluczbork, Nysa, Opole, Prudnik, Prudnik – dawne koszary

Nagrodami w konkursie są bilety na „Opolski Ekspres Dęty” + drobne upominki. Nagrodzonych zostanie aż 26 osób, przy czym osoby z miejsc 1-3 otrzymają więcej niż jeden bilet do wykorzystania.

Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane w terminie od dnia 12 kwietnia 2016 roku do dnia 30 kwietnia 2016 roku do godz. 23:59:59.  O terminie zgłoszenia Pracy do Konkursu, decyduje data i godzina przesłania e-maila z załączonymi pracami konkursowymi.

Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu drogą mailową w dniu 4 maja 2016 r.  Lista Laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Konkursu, w terminie do dnia 5 maja 2016 roku.

Opolski Ekspres Dęty pojedzie w tym roku w relacji Opole Główne – Głuchołazy Miasto. Na stacji Głuchołazy Miasto przewidziany jest postój trwający około dwie i pół godziny, po czym pociąg wróci do Opola.

Rozkład jazdy pociągu „Opolski Ekspres Dęty” (wybrane stacje)

Opole Główne (odj. 10:20) –> Nysa (11:50-12:10) –> Głuchołazy Miasto (przyj. 12:45)

Głuchołazy Miasto (odj. 15:10) –> Nysa (15:39-15:45) –> Opole Główne (przyj. 17:07)

Pociąg będzie obsługiwany przez szynobus typu SA133. „Opolski Ekspres Dęty” objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc. Na stacjach Opole Główne, Nysa i Głuchołazy Miasto odbędą się prezentacje muzyczne. Każdy pasażer otrzyma drobny upominek.

Jest to już siódma edycja imprezy. Wcześniej Opolski Ekspres Dęty kursował do pięknej, klimatycznej stacyjki Bukowo na trasie Opole – Kluczbork.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na stronie:
https://www.kolejnaorkiestre.art.pl/index.php/wygraj-bilet-wez-udzial-w-konkursie-przewozow-regionalnych

Sa137

SA137 pojedzie jako Opolski Ekspres Dęty

%d bloggers like this: