Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy w Bytomiu – informacje

Dworzec kolejowy w Bytomiu do niedawna wyglądał niczym z horroru. Gdyby nie to, że Bytom nie jest odwiedzany przez zagranicznych turystów, pewnie trafiłby na listę najbrzydszych dworców kolejowych w Europie. Na szczęście w tym roku, dzięki wysiłkowi lokalnej społeczności, udało się wyremontować hol dworca, przejście podziemne na perony i jeden z peronów.

Z zewnątrz dworzec nadal wygląda brzydko. Natomiast wyremontowany hol dworca jest czyściutki, piękny, ale nic tam nie ma. Okienka dla kas stoją puste, nie ma też toalet ani skrzynek na bagaż. Nad wszystkim czuwa ochroniarz w jedynym czynnym okienku. Zamontowano jedynie biletomat Kolei Śląskich. Dziwne miejsce.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu

Drugie przejście podziemne prowadzące do innej części miasta nie zostało wyremontowane. Jest ciemne, brudne, przy wejściu można kupić drożdżówki w piekarni.

Dworzec położony jest w centrum Bytomia. Wystarczy przejść ulicę, aby znaleźć się na deptaku, którym dojdziemy do galerii handlowej „Agora”, a później do bytomskiego Rynku.

Niewyremontowane perony sprawiają przygnębiające wrażenie, natomiast przy odpowiednim oświetleniu będą idealnym miejscem dla fotografów. Dworzec kolejowy w Bytomiu i okolica nie należą do bezpiecznych miejsc, kręci się tam sporo podejrzanych osobników i żuli.

Dworzec kolejowy w Bytomiu ma swoją specyficzną atmosferę, która zachwyca miłośników kolei. Na uwagę zasługuje fakt istnienia hali peronowej. Dla innych może to być miejsce niczym z horroru. Połączeń jest bardzo mało, a szkoda, bowiem połączenia aglomeracyjne mogłyby odciążyć komunikację miejską.

Obiekt zamykany jest w godzinach 01:00-03:59. Dworca i okolic nie polecam na nockę.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014
Adres: Plac Michała Wolskiego, Bytom

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Bytom dworzec

Dworzec kolejowy w Bytomiu

Dworzec kolejowy w Bytomiu

Wyremontowana hala dworca

Wyremontowana hala dworcowa.

Dworzec kolejowy w Bytomiu

Wyremontowana hala dworcowa

Dworzec kolejowy w Bytomiu

Hala dworca

Bytom - dworzec

Wyremontowane przejście podziemne (drugie wygląda jak dawniej)

Peron 1

Peron 1

Peron 1 Bytom

Peron 1

Peron 3

Peron 3

Peron 3

Peron 3 i widok na halę peronową.

Peron 4

Peron 4 (???)

%d bloggers like this: