Kolej na Podróż

Jízdenka na léto 2015 – wakacje w Czechach

Koleje czeskie po raz kolejny oferują atrakcyjny bilet sieciowy na wakacje – Jízdenka na léto. W roku 2015 nie uległa zmianie cena biletu, takie same pozostały również warunki korzystania z oferty. Dzięki biletowi można zaplanować stosunkowo niedrogie, obfitujące w atrakcje, wakacje w Republice Czeskiej.

„Jízdenka na léto” to imienny bilet sieciowy uprawniający do nieograniczonej liczby podróży pociągami Českých drah w drugiej klasie, przez 14 dni (następujące po sobie). Oferta obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 roku, więc jeżeli zakupimy bilet np. 25 sierpnia, będzie on ważny tylko do 31 sierpnia włącznie.  Bilety można kupić w którejkolwiek kasie kolei czeskich lub w sklepie internetowym kolei czeskich. Dzięki biletowi możesz zwiedzić całe Czechy. Bilet obowiązuje w drugiej klasie pociągów pasażerskich uruchamianych przez České dráhy, ale możliwe jest przejechanie konkretnego odcinka w pierwszej klasie za dopłatą w wysokości różnicy ceny biletów na pierwszą i druga klasę.

Cena biletu „Jízdenka na léto” to 990 koron czeskich (ok. 150 zł) dla posiadaczy IN Karty z aplikacją lub Karty ISIC oraz 1190 koron czeskich (ok. 180 zł) dla każdej osoby bez względu na wiek.

Trzeba podkreślić, że brakuje podobnego biletu w Polsce, a w tym roku na naszej kolei jest wyjątkowo kiepsko, bowiem bilet sieciowy tygodniowy Przewozów Regionalnych nie jest już honorowany w pociągach Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnych. Jeżeli dodamy do tego likwidację niemal wszystkich połączeń InterREGIO oraz brak konkurencyjnej oferty ze strony PKP Intercity, to pozostają wakacje w Republice Czeskiej.

Praga - widok na Hradczany

Praga

%d bloggers like this: