Kolej na Podróż

Biletowa Czwartkomania

Od 17 września 2015 roku rusza promocja „Biletowa Czwartkomania”, umożliwiająca niedrogą podróż wybranymi pociągami EIC i EIC PREMIUM uruchamianymi przez PKP Intercity.

Co tydzień, w każdy czwartek, PKP Intercity będzie oferować ograniczoną liczbę tańszych biletów. na wybrane połączenia. Pociągi będą odjeżdżały w ciągu siedmiu następnych dni – od piątku, przy czym w każdym dniu zmienia się lista pociągów objętych promocją. Ceny biletów zaczynają się od 49 złotych w drugiej klasie; promocyjne bilety można zakupić przez internet, w biletomatach i kasach, natomiast nie będzie możliwości kupna od konduktora. Sprzedaż rozpoczyna się w czwartek od 01:00 i trwa do wyczerpania puli promocyjnych biletów.

Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, więc studenci będą mogli kupić bilety już za 24 złote. Bilety sprzedawane są na konkretny pociąg, dlatego nie będzie można zmienić daty podróży; w takim wypadku konieczny jest zwrot biletu i kupno nowego biletu po normalnej cenie.

Należy pamiętać, że to oferta limitowana, liczba miejsc jest ograniczona i warto pospieszyć się z zakupem biletu.

Jeśli chodzi o połączenia, to lista pociągów objętych promocją opublikowana 17 września bardzo rozczarowała. Pociągów objętych promocją jest niewiele, są to połączenia głównie z Warszawy do Szczecina, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta. Na liście nie ma na przykład żadnego pociągu z Katowic.

Lista pociągów na stronie: https://www.intercity.pl/pl/czwartkomania.html

Moim zdaniem oferta słaba, oby w następnych tygodniach było lepiej.

Pendolino PKP Intercity

Pendolino PKP Intercity

%d bloggers like this: