Kolej na Podróż

Karniów (Krnov) – dworzec kolejowy

W czeskim Karniowie (Krnov) są dwie stacje kolejowe – Krnov-Cvilice i Krnov. Obie są zaniedbane (przynajmniej z zewnątrz), z obu idzie się 10-15 minut do rynku, jak również obie należy zaliczyć do miejsc, które należy omijać. W artykule krótko opiszę dworzec Krnov.

Dworzec kolejowy Krnov z zewnątrz wygląda okropnie. Odpadające tynki, ponure kolory, betonowe otoczenie, do tego podejrzani osobnicy kręcący się w okolicy. Najgorzej wygląda miejsce oznaczone napisem „Východ”, czyli wyjście.

Przed dworcem można zaparkować samochód (również po drugiej stronie ulicy), na plus należy zaliczyć czytelny plan miasta, w pobliżu stoi komisariat policji.

Hol dworca został wyremontowany i wygląda całkiem nieźle, choć panuje tam bardzo przygnębiająca atmosfera. W niewielkim holu ustawiono kilka siedzeń oraz wydzielono powierzchnię na ČD Centrum z kasą krajową i międzynarodową. Przyjmowane są przesyłki konduktorskie ČD Kurýr, podobno jest też przechowalnia bagażu.

Od strony peronów dworzec również wygląda okropnie. Peron 1 zadaszony, peron 2 i 3 nie.  Toalety są przy peronie 1, klucz dostępny w kasie za opłatą 5 CZK i kaucją zwrotną.  Toalety z zewnątrz nie zachęcają do wizyty i tylko osoba bardzo zdesperowana z nich skorzysta.

Sam dworzec to brzydkie miejsce. Od kilku lat planowany jest remont, lecz nie wiadomo, kiedy do niego dojdzie.

Adres: Nádražní 1, 794 01 Krnov

Dworzec kolejowy Krnov od strony ulicy

Dworzec kolejowy Krnov od strony ulicy

Dworzec kolejowy Krnov od strony peronów

Dworzec kolejowy Krnov od strony peronów

Dworzec kolejowy Krnov - hol

Dworzec kolejowy Krnov – hol

Dworzec kolejowy Krnov - hol

Dworzec kolejowy Krnov – Cd Centrum

Dworzec kolejowy Krnov - wejście do toalet

Dworzec kolejowy Krnov – wejście do toalet

Dworzec kolejowy Krnov - peron 2

Dworzec kolejowy Krnov – peron 2

Dworzec kolejowy Krnov - wejście

Dworzec kolejowy Krnov – wejście

%d bloggers like this: