Kolej na Podróż

Mazury za pół ceny

Do 15 marca 2016 roku trwa akcja „Mazury za pół ceny”, której założeniem jest przyciągnięcie turystów na Mazury poza sezonem, dzięki obniżce cen o 50% w obiektach noclegowych i innych punktach usługowych związanych z turystyką. Akcja odbywa się po raz piąty i swoim zasięgiem obejmuje powiaty: piski, kętrzyński, giżycki i węgorzewski.

Zgodnie z ideą akcji przedsiębiorcy oferujący zniżki będą mogli się wypromować i znaleźć nowych klientów (hotele na przykład zwiększyć obłożenie), natomiast turyści przyjeżdżający na Mazury w dowolnym terminie w okresie trwania akcji będą mogli niedrogo wypocząć.

Niestety, w tym roku akcja nie wypaliła, bowiem ofert jest bardzo mało. Do akcji „Mazury za pół ceny” zgłosiło się zaledwie 11 obiektów noclegowych, 5 firm z kategorii „Dla ciała i dla duszy” oraz 4 atrakcje turystyczne. Wymownym przykładem jest hotel „Nad Pisą” w Piszu, który zgłosił się do akcji w kategorii „Dla ciała i dla duszy”, oferując zniżkę 50% na usługi fryzjerskie i kosmetyczne, natomiast nie zaoferował zniżek dla turystów szukających niedrogiego noclegu.

Dla mnie, a zapewne także dla miłośników kolei, najatrakcyjniejszą ofertą jest nocleg w pokoju jednoosobowym w hotelu „Cesarskim” w Giżycku za 48 zł + 2 zł (opłata miejscowa) za noc, przy czym trzeba wykupić przynajmniej dwa noclegi. Hotel „Cesarski” w Giżycku wygląda na bardzo porządny obiekt, oprócz prezentacji na stronie akcji warto zobaczyć zdjęcia na stronie oficjalnej hotelu: cesarski.eu

Akcja „Mazury za pół ceny” jest chyba najdłużej trwającą akcją „za pół ceny” w Polsce. Wiosną i jesienią odbywają się „weekendy za pół ceny”, którym poświęcę osobny artykuł.

Oficjalna strona akcji „Mazury za pół ceny”: www.mazuryzapolceny.pl

Mazury za pół ceny

Mazury za pół ceny – logo akcji

%d bloggers like this: