Kolej na Podróż

Wygraj voucher PKP Intercity

PKP Intercity, choć oficjalnie nigdy się do tego nie przyzna, czyta moje wpisy na blogu i śledzi moje wpisy na ich profilu na Facebooku. Co mnie cieszy (bardziej cieszy tego, kto zgarnie za mój pomysł premię), czasami posłuchają moich rad. Posłuchali, kiedy sugerowałem zorganizowanie konkursu z voucherami z okazji rozpoczęcia kursowania pociągów pasażerskich obsługiwanych przez „Pendolino”, posłuchali również, kiedy zaproponowałem konkurs z okazji stu tysięcy fanów na Facebooku.

Wczoraj PKP Intercity ogłosiło konkurs, w którym można wygrać jeden ze stu voucherów (każdy o wartości 192 zł) na przejazd w dowolnej klasie pociągów EIC lub w drugiej klasie pociągów EIP.

Uczestnicy muszą w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na pięć pytań zamkniętych oraz na pytanie otwarte. Pytania zamknięte dotyczą firmy PKP Intercity i jej pociągów. Cztery pytania dla osób choć trochę interesujących się koleją będą bardzo łatwe, w przypadku jednego pytania większość osób będzie musiała skorzystać z Google.

W pytaniu otwartym liczy się kreatywność – w oryginalny sposób musisz przekonać jury, dlaczego to właśnie do ciebie powinien trafić jeden ze stu voucherów.

Liczy się czas, ale warto sprawdzać, w którą odpowiedź klikacie – przy podziale nagród brani są pod uwagę tylko uczestnicy, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi, czyli jeżeli na przykład z 5000 uczestników 2600 odpowie poprawnie na pięć pytań zamkniętych, to jury właśnie spośród tych 2600 wybierze 100 laureatów. W konkursie z jednego konta na Facebooku można wziąć udział tylko raz.

Konkurs trwa od 18 marca 2016 roku od godziny 15:00 czasu środkowoeuropejskiego do 8 kwietnia 2016 roku do godziny 12:00 czasu środkowoeuropejskiego. Lista zwycięzców pojawi się w aplikacji konkursowej 15 kwietnia 2016 roku o godzinie 15:00.
Jak podkreśla organizator, tym razem jest to jeden voucher, czyli możemy się przejechać na przykład z Katowic do Gdyni, ale na przejazd powrotny musimy kupić osobny bilet.

Jak zauważyłem, niektórzy logują się z kilku kont na Facebooku. Nie jest to nowe zjawisko, o konkursie z voucherami sprzed pięciu lat krążą legendy – wtedy niektórzy podobno zakładali po kilkadziesiąt fikcyjnych kont.

Tym razem nie musi się to opłacić. Regulamin pozwala organizatorowi wykluczyć uczestnika w razie podejrzeń o podobne działania, przy czym organizator nie musi powiadamiać uczestnika o wykluczeniu z konkursu. Również ja muszę uważać, co piszę w tym artykule, ponieważ uczestnik może również zostać wykluczony za tzw. zaniechanie oraz „działania sprzeczne z ideą i celem konkursu”.

Aplikacja konkursowa dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/PKP.Intercity/app/308634099277072/

Jeśli chodzi o mnie, to udało mi się odpowiedzieć poprawnie na 5 pytań, ale czas 11,84 sek jest raczej słaby.

Konkurs PKP Intercity

Oficjalny plakat konkursu PKP Intercity (mat. prasowe)

 

%d bloggers like this: