Kolej na Podróż

Pożegnanie SA101 – zapowiedź imprezy

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei organizuje imprezę pod nazwą „Pożegnanie SA101”. Impreza odbędzie się 18 kwietnia w Starogardzie Gdańskim i okolicach.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, między innymi:
– przejazd nieczynną linią kolejową na odcinku Starogard Gdański – Jabłowo.
– zwiedzanie lokomotywowni PKP Cargo w Zajączkowie Tczewskim.
– przejazd kolejową obwodnicą towarową Tczewa.

Jak informuje organizator, przejazd rozpocznie się w  Starogardzie Gdańskim o godz. 9:10. Na odcinku do Jabłowa przewidziane są fotostopy. Zakończenie imprezy planowane jest około 15:30 w Tczewie.  Uczestników przewiezie spalinowy zespół trakcyjny SA101, który podobnie jak szt SA102 w tym roku zostanie wycofany z regularnych przewozów pasażerskich na trasach lokalnych w okolicach Chojnic oraz z trasy Słupsk – Szczecinek.

W szynobusie jest 88 miejsc siedzących, obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Całkowity koszt udziału w imprezie wynosi 75 złotych. Rezerwacja odbywa się poprzez wpłatę na konto Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, decyduje kolejność wpływu kwoty.

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei planuje zorganizowanie jeszcze dwóch imprez kolejowych w tym roku – Kolejowego Dnia Dziecka 28 maja 2016 roku oraz przejazdu „Pociągiem po Kaszubach” 20 sierpnia. Obie imprezy zapowiadają się interesująco, przeszkodą dla wielu osób mogą być jednak wysokie koszty uczestnictwa. Zorganizowana w ubiegłym roku impreza „Pociągiem przez Krajnię” cieszyła się bardzo dużą popularnością.

Szczegóły na stronie stowarzyszenia: https://smkchojnice.wix.com/smkchojnice

SA101-001

Pojazd SA 101 (źródło: SMK Chojnice, za zgodą)

%d bloggers like this: