Kolej na Podróż

Łódź Kaliska – dworzec kolejowy

Łódź Kaliska to drugi pod względem wielkości, po remontowanej Łodzi Fabrycznej, dworzec kolejowy w Łodzi. Dworzec położony dość daleko od centrum miasta, za to w pobliżu Atlas Areny.

Budynek dworca z zewnątrz wygląda przyzwoicie, w środku przeciętnie. Hol dworca posępny. Czynnych jest kilka kas biletowych, dodatkowo podróżni mogą zakupić bilety komunikacji miejskiej w automacie ZTM Warszawa. Dla podróżnych zamontowano siedzenia i ustawiono skrzynki bagażowe. Oprócz bezdomnych dużym problemem dworca Łódź Kaliska są gołębie.

Toalety płatne, wejście z holu dworca.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu

Pod względem gastronomii dworzec Łódź Kaliska wypada kiepsko. W holu dworca czynne jest bistro przypominające bary z czasów PRL-u, choć ceny nie są wygórowane. Kanapki można kupić w automacie z kanapkami lub  w kioskach przy jednym z wejść na dworzec. Lokale gastronomiczne w okolicy dworca nie zachęcają do wizyty, słodycze i drobne przekąski sprzedają też w saloniku prasowym. Gorące i zimne napoje w ostateczności można kupić w automatach.

Perony wyremontowane, zamontowano wiaty dla podróżnych, natomiast bardzo dużą wadą jest brak wind na perony, co bardzo utrudnia życie osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkiem dziecięcym. Na dworcu jest 6 peronów. Przejścia podziemne nie wyróżniają się niczym szczególnym.

W pobliżu dworzec tymczasowy PKS i przystanki komunikacji miejskiej. Przed dworcem postój taksówek. Otoczenie dworca ogólnie brzydkie, szczególnie nie polecam spacerów w nocy.

Dworzec czynny przez całą dobę, nadaje się do przenocowania.

Adres: Karolewska 55, Łódź.

Budynek dworca

Łódź Kaliska – budynek dworca

Budynek dworca

Łódź Kaliska – budynek dworca

Hala dworcowa

Łódź Kaliska – hala dworca

Kasy

Łódź Kaliska – kasy biletowe

Peron 3

Łódź Kaliska – peron 3

Poczekalnia na peronie

Łódź Kaliska – poczekalnia na peronie

Poczekalnia na peronie

Łódź Kaliska – poczekalnia na peronie

Zejście

Łódź Kaliska – zejście do tunelu na perony

Tunel

Łódź Kaliska – przejście z holu na perony

Skwer

Łódź Kaliska – pomnik na skwerze przy dworcu

%d bloggers like this: