Kolej na Podróż

Jízdenka na léto 2016 – informacje

W tegoroczne wakacje po raz kolejny koleje czeskie przygotowały ofertę Jízdenka na léto, dzięki której można bardzo tanio zwiedzać Republikę Czeską. W 2016 roku wprowadzono jedną istotną zmianę – bilet można kupić w dwóch wariantach: ważny siedem następujących dni po sobie i ważny przez czternaście następujących po sobie dni. W poprzednich latach można było kupić tylko bilet ważny 14 dni.

„Jízdenka na léto” to imienny bilet sieciowy uprawniający do nieograniczonej liczby podróży pociągami przewoźnika České dráhy w drugiej klasie, przez 7 lub 14 dni (następujących po sobie). Oferta obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku, więc jeżeli zakupimy bilet np. 25 sierpnia, będzie on ważny tylko do 31 sierpnia włącznie.  Bilety można kupić w którejkolwiek kasie kolei czeskich lub w sklepie internetowym kolei czeskich. Dzięki biletowi możesz zwiedzić całe Czechy. Bilet obowiązuje w drugiej klasie pociągów pasażerskich uruchamianych przez České dráhy, ale możliwe jest przejechanie konkretnego odcinka w pierwszej klasie za dopłatą w wysokości różnicy ceny biletów na pierwszą i druga klasę. Przedsprzedaż biletu rozpocznie się 6 czerwca.

Ceny biletu „Jízdenka na léto” w 2016 roku:

Jízdenka na léto ważna 7 dni – 790 CZK (cena normalna) 690 CZK (cena ze zniżką)
Jízdenka na léto ważna 14 dni – 1190 CZK (cena normalna) lub 990 CZK (cena ze zniżką)

https://www.cd.cz/eshop/ – sklep internetowy kolei czeskich

Prawo do zakupu biletu Jízdenka na léto ze zniżką mają posiadacze IN kart z aplikacją lub ważnych kart ISIC.

Biorąc pod uwagę brak podobnych biletów na polskiej kolei (Kolorowe Karty PKP Intercity ważne 3 miesiące to żadna konkurencja), należy oczekiwać, że Jízdenka na léto będzie się cieszyła wśród Polaków znacznie większą popularnością niż rok temu.

Wycieczka kolejowa po Czechach to również świetna propozycja dla mieszkańców Małopolski, którzy będą chcieli uciec od tłumów i zgiełku podczas Światowych Dni Młodzieży.

Na blogu zamieściłem kilka artykułów, które ułatwią planowanie podróży z biletem Jízdenka na léto:

Najładniejsze miasteczka Czech
Moravskoslezský kraj – co zwiedzić?
Jihomoravský kraj – co zwiedzić?
Vysočina – co zwiedzić?

Mam nadzieję, że w tym roku zwiedzę ten kraj na tyle, aby napisać aktualne poradniki na temat pozostałych regionów Czech.

České dráhy

České dráhy potrafią przyciągnąć klientów

%d bloggers like this: