Kolej na Podróż

Budapeszt – Lublana od 9 euro

Jeden z naszych czytelników znalazł bardzo interesującą promocję. Bilety na pociąg Budapeszt – Lublana na stronie kolei węgierskich dostępne są już od 9 euro w promocji SparSchiene, oczywiście jeżeli kupimy z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem pula biletów jest bardzo ograniczona.

Bilety kupujemy na stronie: elvira.mav-start.hu. Po zakupie dostajemy na skrzynkę mailową kod, który należy wpisać w biletomacie kolei węgierskich.

SparSchiene Slovenia

Promocja na pociąg Budapeszt – Lublana

Niestety, promocja dostępna jest tylko w jedną stronę. Przy próbie kupna biletu powrotnego w różnych terminach pokazuje się już cena 19 euro.  Mimo to podróż powrotna za 28 euro to nadal niezła oferta.

Lublana to bardzo ładna stolica, zadbana, z kameralnym, spokojnym centrum, ale na dłuższy pobyt może być trochę nudna. Warto więc wybrać się na jeden dzień do Zagrzebia – stolicy Chorwacji. Bilet w jedną stronę dla osoby dorosłej w taryfie Zagreb Spezial kosztuje zaledwie 9 euro, za bilet powrotny zapłacimy 18 euro. Nie trzeba kupować z wyprzedzeniem, bilety dostaniemy bez problemu w kasie międzynarodowej na dworcu w Lublanie.

Zobacz również:

Lublana – praktyczny przewodnik

Jeszcze inna możliwość to przejazd z Budapesztu do Lublany za 9 euro, stamtąd pociągiem do Belgradu za 25 euro, następnie z Belgradu do Budapesztu za 15 euro. Kółeczko wyniesie nas 49 euro + dojazd do Budapesztu.

Oczywiście można kombinować. Jeśli was stać, możecie wykupić nocleg w Lublanie, pojechać na jeden dzień do Zagrzebia, ewentualnie do Rijeki, następnego dnia wrócić lub jechać do Belgradu. Można też przeznaczyć jeden dzień na wyjazd na przykład do Triestu. Pozostaje tylko znaleźć niedrogi nocleg, ale w Lublanie wybór jest szeroki.

Lublana

Lublana

Problemem pozostaje dojazd do Budapesztu. Co jakiś czas można natrafić na promocję przewoźników autokarowych Lux Express i Polski Bus (osobiście wolałbym Lux Express). W Lux Express w czasie opracowywania artykułów można było zakupić bilety z Warszawy i Krakowa do Budapesztu w promocji za 19 złotych (kod promocyjny: zakochani; sprzedaż biletów promocyjnych do 3 lutego 2017 r.). Więcej informacji: luxexpress.eu/pl

Budapeszt - Lublana

Budapeszt – Lublana – rozkład jazdy. Pociąg Istria oraz wagony do stacji Koper kursują w wakacje

%d bloggers like this: