Kolej na Podróż

Pociąg Kowel – Chełm od lipca

Jak poinformował portal hvylya.net, powołując się na słowa Wojciecha Bałczuna – prezesa Kolei Ukraińskich,  od 1 lipca 2017 roku rozpocznie kursowanie nowy pociąg Kowel – Chełm, obsługiwany prawdopodobnie przez szynobusy firmy PESA.

Zobacz również:

Pociągiem na Ukrainę 2018 – kompletny przewodnik

To nie jedyna dobra wiadomość. Ma zostać uruchomiony dodatkowy pociąg Kraków – Lwów, prawdopodobnie jako pociąg dzienny. Będzie świetną alternatywą dla pociągu nocnego Wrocław – Kraków – Lwów zestawionego z wagonów sypialnych, przez co bilety na ten pociąg były do tej pory bardzo drogie.

Koleje ukraińskie planują również w lecie uruchomić pociąg Mukaczewo – Budapeszt oraz Użgorod – Koszyce. To świetne wiadomości, biorąc pod uwagę sukces pociągu Przemyśl – Lwów – Kijów.

Pociąg Kowel – Chełm bardzo ułatwi dojazd na przykład do Łucka. Z kolei pociągi Mukaczewo – Budapeszt oraz Koszyce – Użgorod powinny przyciągnąć turystów z Węgier i ze Słowacji, bowiem obecnie w obu przypadkach trzeba się przesiadać na stacji Czop, natomiast wagony sypialne bezpośrednie kursują w nieatrakcyjnych godzinach dla osób chcących dojechać np. z Budapesztu do Użgorodu.

Informacje z kolei ukraińskich będą ukazywały się na blogu regularnie.

 

%d bloggers like this: