Kolej na Podróż

Koleje Dolnośląskie – promocja do Pragi

Koleje Dolnośląskie i České dráhy (koleje czeskie) przygotowały nową, atrakcyjną promocję, umożliwiającą bardzo tani dojazd pociągiem na trasie Wałbrzych – Praga przez Tanvald i Turnov. Promocja obowiązuje na razie w dniach 14.04.2017 – 06.05.2017 r. , przy czym podróż powrotna musi się zakończyć 12.05.2017 r.  Miejmy jednak nadzieję, że to sytuacja przejściowa, spowodowana wcześniejszą, zażegnaną już groźbą zaprzestania obsługi połączenia Szklarska Poręba Górna – Tanvald przez České dráhy.

Oferta nazywa się „Praga z KD”, a ceny biletu powrotnego Wałbrzych – Praga są bardzo przystępne:

Bilet normalny „Praga z KD” kosztuje 50 zł.
Bilet „Praga KD” dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat – 25 zł
Dzieci w wieku do 6 lat podróżują bezpłatnie

W ramach oferty „Praga z KD” obowiązują także zryczałtowane opłaty za przewóz zwierząt i rowerów.

Bilet powrotny na przewóz roweru kosztuje 12 złotych, za przewóz psa tam i z powrotem zapłacimy zaledwie 6 złotych.

Praga

Do Pragi warto pojechać.

Przejazd „tam” musi nastąpić pierwszego dnia ważności biletu (najpóźniej 06.05.2017 r.), natomiast powrót w ciągu 7 dni (najpóźniej 12.05.2017 r.).

Bilety można nabyć w kasach biletowych Kolei Dolnośląskich, jak również w pociągach i autobusach tego przewoźnika.

Co ważne, dostępna jest nieograniczona pula biletów i nie trzeba ich kupować z wyprzedzeniem.

Oferta obowiązuje również przy podróży do stacji pośrednich w Republice Czeskiej, ale ceny są takie same, jak za przejazd do Pragi. Czyli na bilecie „Praga z KD” możemy dojechać do Turnova i z powrotem, ale zapłacimy także 50 złotych i nie możemy domagać się zwrotu różnicy ceny biletu w taryfie kolei czeskich pomiędzy Turnovem a Pragą.

Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie – takim pociągiem dojedziemy z Wałbrzycha do Szklarskiej Poręby.

Najważniejsze informacje z regulaminu oferty:

– dzieci uprawnione do przejazdów ulgowych lub nieodpłatnych nie są zobowiązane do posiadania  ważnego  dokumentu  poświadczającego  wiek,  wystarczy  ustna  deklaracja  osoby  dorosłej o wieku dziecka.

– podróż „tam” musi się rozpocząć na terytorium Polski. Nie jest dozwolone rozpoczęcie podróży na terenie Republiki Czeskiej.

– przerwy w podróży nie są dozwolone, poza przerwami wynikającymi z konieczności przesiadki.

– wymiana biletu jest możliwa przed rozpoczęciem terminu ważności biletu, wyłącznie na bilet  w identycznej relacji, lecz z innym dniem ważności. Po rozpoczęciu terminu ważności wymiana nie jest możliwa: należy nabyć nowy bilet, o zwrot  należności za niewykorzystany bilet można wnioskować drogą reklamacji.

– w przypadku wykorzystania biletu wyłącznie na przejazd „tam”, podróżnemu nie przysługuje  częściowy zwrot należności za niezrealizowany przejazd powrotny.

Podsumowanie:

Osobiście polecam przejazd tą trasą. Nie jest to najszybsze połączenie, lecz przejazd pomiędzy Tanvaldem a Turnovem to niesamowite przeżycie. Cena również jest bardzo atrakcyjna. Pozostaje wyrazić nadzieję, że Koleje Dolnośląskie i České dráhy dojdą do porozumienia w sprawie utrzymania oferty przez cały rok.

Jedyna wada to bardzo długi czas przejazdu (z przesiadkami nawet 9 godzin) i konieczność przesiadek. Ale coś za coś.

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Praga z KD

Koleje Dolnośląskie – plakat oferty Praga z KD

%d bloggers like this: