Kolej na Podróż

Przywrócenie ruchu na linii Nisz – Preszewo

Koleje serbskie Srbija Voz poinformowały o przywróceniu ruchu pociągów na linii kolejowej Nisz – Preszewo, remontowanej od połowy kwietnia 2016 roku. Oznacza to, iż w najbliższym czasie zostaną przywrócone pociągi Belgrad – Skopje oraz Belgrad – Skopje – Saloniki.

Informacja prasowa jest bardzo lakoniczna i ogranicza się do stwierdzenia, iż pierwszy pociąg wyjedzie na trasę w poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku o godzinie 15:37.

Nie mogę więc na razie podać szczegółowych informacji na temat rozkładu jazdy i cen pociągów międzynarodowych do Macedonii i Grecji, ponieważ koleje serbskie, koleje macedońskie i koleje greckie nie zaktualizowały swoich rozkładów jazdy. Należy jednak oczekiwać skrócenia czasu przejazdu o kilkadziesiąt minut, bowiem przez rok wymieniono tory na kilku odcinkach kolejowego korytarza międzynarodowego.

Jeśli pojawią się zaktualizowane rozkłady jazdy, zamieszczę je na blogu i stronie „Świat Podróży Kolejowych”

Wiele osób pyta również o termin przywrócenia pociągów na linii kolejowej Sarajewo – Čapljina w Bośni i Hercegowinie. Niestety, koleje bośniackie poinformowały, że remont przedłuży się, w związku z czym należy poczekać na stosowny komunikat.

Srbija Voz

Koleje serbskie – pociąg dalekobieżny

%d bloggers like this: