Kolej na Podróż

Pociąg Jelenia Góra – Trutnov w 2017 roku

Koleje Dolnośląskie od 29 kwietnia 2017 roku uruchomiły sezonowe pociągi Jelenia Góra – Trutnov.  Jak wynika z rozkładu jazdy, w weekendy i święta oraz w wybrane dni (np. 2 maja) będą kursowały trzy pary pociągów. Pociąg Jelenia Góra – Trutnov zakończy kursowanie 3 września 2017 roku.

Możliwy jest również dojazd z Wrocławia pociągami Wrocław – Jelenia Góra; należy się przesiąść na stacji Sędziszów.

Koleje Dolnośląskie, we współpracy z czeskim przewoźnikiem, GW Train Regio przygotowały taryfę specjalną. Pasażerowie z Polski mogą kupić bilet do punktu Lubawka Granica Państwa, który jest ważny do pierwszej stacji za czeską granicą. Bilet na dalszy odcinek trasy (Královec – Trutnov) można kupić u czeskiego konduktora bez dopłaty. Za niektóre rodzaje biletów można płacić w polskich złotówkach.

Przykładowe ceny biletów:

Jelenia Góra – Lubawka Granica – 11,70 PLN
Wrocław – Lubawka Granica – 22 PLN
Královec – Trutnov – 5,10 PLN / 28 CZK
Královec – Svoboda nad Úpou – 34 CZK
Královec – Adršpach – 55 CZK

Na odcinku Královec – Trutnov – Svoboda nad Úpou honorowany jest także bilet weekendowy Podróżuj z KD, który kosztuje 35 złotych ważny od piątku od godz. 18:00 do poniedziałku do godz. 6:00 oraz w długie weekendy. Do biletu Podróżuj z KD można dokupić bilet na przewóz roweru – opłata jest zryczałtowana i wynosi 5 złotych.

Trutnov to małe, ładne czeskie miasteczko z niedużym, zadbanym centrum. Najważniejsze miejsce to rynek znany pod nazwą Plac Karkonosza. Trutnov jest doskonałą bazą wypadową do wycieczek w Karkonosze i okolice Skalnego Miasta. Należy jednak spodziewać się tłoku na szlakach turystycznych.

Z Trutnova dojedziemy też pociągami między innymi do Pragi, choć podróż trwa ponad trzy godziny.

Jeśli zdecydujecie się na nocleg w Trutnovie, polecam zapoznanie się z informatorem o interesujących miastach kraju hradeckiego TUTAJ.

Tanie noclegi w Trutnovie znajdziecie na przykład w internacie jednej ze szkół, oferującej zakwaterowanie w pokojach internetu w czasie wakacji. Koszt 215 CZK za noc, czyli niewiele ponad 30 PLN. Trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Więcej informacji: https://www.sou-trutnov.cz/sluzby/ubytovani-1/

Osoby ceniące wyższy komfort za przystępną cenę mogą zdecydować się na przykład na nocleg w Lubawce w hotelu Lubavia . Lubawka to maleńkie, senne i zaniedbane miasteczko, dobre jednak na nocleg w podróży.

Pociąg Jelenia Góra – Trutnov obsługiwany jest przez szynobus, w związku z czym może w nim panować tłok, szczególnie jeżeli pojedzie sporo rowerzystów.

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Pociąg Jelenia Góra - Trutnov - ulotka Kolei Dolnośląskich

Pociąg Jelenia Góra – Trutnov – ulotka Kolei Dolnośląskich

 

%d bloggers like this: