Kolej na Podróż

Leo Express – nowe połączenia do Ustki i Wiednia

9 maja 2017 roku wszystkie portale turystyczno-podróżnicze błyskawicznie obiegła informacja, że Leo Express, ukochany przewoźnik czechofilów i miłośników kolei, od 1 czerwca 2017 roku uruchamia nowe połączenia autobusowe. Komunikat prasowy Leo Express został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, jednak w rzeczywistości nie jest tak dobrze, jak to wygląda na pierwszy rzut oka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Autobus Leo Express – wrażenia z przejazdu

NOWE POŁĄCZENIA LEO EXPRESS:

Firma Leo Express poinformowała o uruchomieniu od 1 czerwca 2017 roku trzech nowych połączeń autobusowych:

Kraków – Ustka przez Katowice, Częstochowę, Łódź, Toruń, Gdynię, Gdańsk i Słupsk.
Zakopane – Ustka przez Kraków, Katowice i dalej jak wyżej, tylko dodatkowo Bydgoszcz.
Wrocław – Wiedeń Lotnisko przez Katowice, Ostrawę i Brno.

Połączenia autobusowe będą skomunikowane z wybranymi pociągami i autokarami Leo Express, co zostało zaznaczone w rozkładzie jazdy.

ROZKŁAD JAZDY:

Czeski przewoźnik na swojej stronie opublikował rozkłady jazdy dla nowych połączeń. Dla połączenia Kraków – Ustka są dwa rozkłady – jeden obowiązuje od 1 do 24 czerwca 2017 roku i pewnie po wakacjach, drugi od 25 czerwca 2017 roku. Zakładam, że tylko przez wakacje, ale nie ma potwierdzenia od Leo Express.

Poniżej tabele rozkładów jazdy:

Kraków - Ustka Leo Express

Rozkład jazdy autobusów Leo Express Kraków – Ustka od 1 do 24 czerwca 2017

Kraków - Ustka Leo Express

Rozkład jazdy autobusów Leo Express Kraków – Ustka od 25 czerwca 2017 roku.

Ustka - Zakopane Leo Express

Rozkład jazdy autobusów Leo Express Ustka – Zakopane

Wrocław - Wiedeń Leo Express

Rozkład jazdy autobusów Leo Express Wrocław – Wiedeń

Co do atrakcyjności godzin przejazdu można dyskutować. Na pewno połączenie Wrocław – Brno – Wiedeń będzie atrakcyjne dla mieszkańców Katowic i okolicznych miast chcących dojechać do Brna lub Mikulova.

BILETY:

Bilety można rezerwować na stronie www.le.cz.

Na początek Leo Express przygotował promocję 1+1, czyli jeden kupiony bilet daje możliwość przejazdu dwóch osób. Promocja jest ważna od 09.05 do 14.05.2017 dla połączeń na trasie Ustka – Kraków / Zakopane w okresie od 01.06 do 30.06.2017 oraz dla połączeń na trasie Wrocław – Wiedeń Lotnisko w okresie od 07.05 do 31.08.2017. Oferta dotyczy tylko biletów zakupionych w „taryfie dorosły” w klasie ekonomicznej, nie można łączyć jej z innymi zniżkami (ISIC, zniżka studencka itp).

CO JEST NIE TAK?

Portale turystyczne i internauci są zachwyceni uruchomieniem nowych połączeń przez Leo Express. Z początku również byłem zachwycony i zamierzałem przetestować któreś z połączeń, mając nadzieję, że przejadę się komfortowym autokarem Scanią Irizar kursującym na połączeniach autobusowych Leo Express.

Okazało się jednak, że połączenia Kraków – Ustka i Zakopane – Ustka będą realizowane we współpracy z innymi przewoźnikami: AD Euro-Trans i Płomiński Travel. Należy więc oczekiwać, że będą to autobusy o znacznie niższym komforcie niż te, do których przyzwyczaił nas Leo Express, a jak zauważyli czytelnicy jednego z portali, połączenie obsługiwane przez AD Euro-Trans istnieje od kilku lat, więc nie jest żadną nowością.

Jeśli chodzi o mnie, to nic rewelacyjnego. Gdyby z Krakowa do Ustki jechała Scania Irizar, skorzystałbym z połączenia. W przypadku obsługi przez innego przewoźnika pod szyldem Leo Express wybiorę pociąg.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post znajomym lub dodacie odnośnik do mojego bloga 🙂

%d bloggers like this: