Kolej na Podróż

Bilet Weekendowy w Boże Ciało 2017

PKP Intercity na swoim profilu internetowym rozwiało wątpliwości dotyczące ważności ofert Bilet Weekendowy i Bilet Weekendowy MAX w długi czerwcowy weekend. Podobnie jak w przypadku Majówki, również w Boże Ciało 2017 oferta Bilet Weekendowy będzie obowiązywała zgodnie z zasadami promocji.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Koleje wąskotorowe w Polsce – wykaz czynnych kolejek
Tanie podróże z PKP Intercity – przegląd ofert i promocji
Tanie podróże z Przewozami Regionalnymi – przegląd ofert i promocji

W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek 15 czerwca. Osoby chcące podróżować pociągami PKP Intercity przez cały długi weekend będą musiały kupić dwa bilety:

Bilet Weekendowy ważny od środy 14 czerwca od godziny 19:00 do piątku 16 czerwca do godziny 06:00 i drugi Bilet Weekendowy ważny od piątku 16 czerwca od godziny 19:00 do poniedziałku 19 czerwca do godziny 06:00.

Co ważne, pierwszy ważność Biletu Weekendowego kupowanego na czwartek jest o dzień krótsza niż Biletów Weekendowych ważnych normalnie w sobotę i niedzielę, a cena jest taka sama. Czyli mamy jakby dzień podróżowania mniej przy niezmienionej cenie.

Przykład:

Bilet Weekendowy na Boże Ciało 2017:

– środa od 19:00
– cały czwartek
– piątek do 06:00

Bilet Weekendowy w zwykły weekend:

– piątek od 19:00
– cała sobota
– cała niedziela
– poniedziałek od 06:00

PKP Intercity po raz kolejny zawiodło miłośników kolei, ale z punktu widzenia przewoźnika jest to jak najbardziej zrozumiałe, bowiem ludzie i tak pojadą, a w pociągach zapewne będzie tłok i PKP Intercity sporo zarobi.

Pozostaje czekać na ruch Polregio – ten przewoźnik na tegoroczną Majówkę przygotował bilet ważny przez cały długi weekend, więc być może zaskoczy nas również na Boże Ciało.

Będziemy na bieżąco śledzić wiadomości od przewoźników i jeżeli coś się zmieni, na pewno o tym poinformujemy. Zawsze przecież pozostaje iskierka nadziei…

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Flirt PKP Intercity

Flirt PKP Intercity – pierwsza klasa

%d bloggers like this: