Kolej na Podróż

Pociąg Odessa – Kiszyniów w wakacje 2017

Koleje mołdawskie poinformowały, iż pociąg Odessa – Kiszyniów i z powrotem w wakacje 2017 roku będzie kursował również w piątki. Do tej pory kursował jedynie w soboty i niedziele.

Umowa podpisana przez koleje mołdawskie i koleje ukraińskie przewiduje utrzymanie piątkowych przejazdów pociągów Odessa – Kiszyniów w okresie od 23 czerwca roku do 8 września 2017 roku.

Jeżeli utrzyma się wysokie obłożenie, pociąg będzie kursował w piątki również po tym terminie.

AKTUALIZACJA: W związku z dużą liczbą pasażerów od 3 sierpnia koleje mołdawskie uruchamiają dodatkowy pociąg w czwartki. Jeżeli liczba pasażerów nie będzie spadać, również czwartkowe połączenie utrzyma się.

Rozkład jazdy pociągu Odessa – Kiszyniów:

Kiszyniów (odj. 08:11) –> Odessa (przyj. 12:25)

Odessa (odj. 16:00) –> Kiszyniów (przyj. 20:15)

Pociąg zestawiony jest z mołdawskich wagonów z miejscami do siedzenia. Odprawa graniczna po stronie mołdawskiej odbywa się na dworcu kolejowym w Kiszyniowie, jednak po drodze pociąg przejeżdża przez terytorium Naddniestrza, gdzie również przeprowadzana jest kontrola graniczna.

Pociąg Odessa – Kiszyniów to obecnie najlepszy sposób dojazdu koleją do Mołdawii dla Polaków, tym bardziej, że mogą połączyć wycieczkę do Kiszyniowa ze zwiedzaniem Odessy. Wystarczy tylko dojechać pociągiem nocnym ze Lwowa lub Kowla do Odessy.

Pociągi nocne do Odessy bywają bardzo obłożone i zaleca się kupowanie biletów z wyprzedzeniem.

Niestety, biletów na pociąg Odessa – Kiszyniów nie można kupić przez internet, nie udało mi się również uzyskać informacji na temat cen biletów na połączenia Mołdawii – informacja kolei ukraińskich odsyła mnie do kas międzynarodowych.

Obecnie blogerzy, z których część pojechała na podróż sponsorowaną, reklamują Mołdawię i zachęcają internautów do podróży do tego kraju, więc w dłuższej perspektywie należy spodziewać się najazdu innych polskich blogerów podróżniczych, a potem polskich turystów.

 Zobacz również:

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post znajomym lub dodacie odnośnik do mojego bloga 🙂

%d bloggers like this: